ms.detector.media
MediaSapiens
TheWorldNews.net
17.07.2019 13:35
Нейромережа навчилася збирати кубик Рубіка за 1 секунду
Нейромережа навчилася збирати кубик Рубіка за 1 секунду
Вчені з Каліфорнійського університету розробили штучний інтелект DeepCubeA, який здатен збирати кубик Рубіка за одну секунду. Світовий рекорд людини — 4 секунди.

Як повідомляє Nature Machine Intelligence, нейромережа навчилася збирати кубик Рубіка за 20 ходів, тоді як людині-рекордсмену потрібно близько 50.

Штучний інтелект знаходить рішення, рухаючись в зворотному напрямку. Він використовує принципово інший від людської логіки метод і "прокручує" ходи від уже складеного кубика до першого ходу.

DeepCubeA збирала кубики Рубіка на тестах в середньому за 20 ходів, обравши в 60,3 % випадків найкращий варіант рішення — в тому числі, за рекордну одну секунду.

Світовий рекорд збірки людиною становить близько чотирьох секунд. Але рішення людини менш ефективні, бо людям зазвичай потрібно близько 50 ходів.

Зазначимо, що нейромережі використовують для широкого спектру завдань. Так, Microsoft розробила нейромережу, що малює карикатури, американському радіожурналісту, що втратив голос, нейромережа дозволить знову повернутися в ефір.

Компанія Adobe навчила нейромережу дуже точно відрізняти редаговані фотографії. З допомогою нейромережі можна згенерувати відеопромову Барака Обами та інших відомих осіб.

Нейромережа може передбачати жести, аналізуючи голос людини, та створити рецепт страви на основі однієї фотографії. Вирахувати успішність фільму на етапі його створення та згенерувати відеокліп з одного фото.

ms.detector.media