ms.detector.media
MediaSapiens
i.amz.mshcdn.com
19.07.2018 11:19
Цукерберг: Facebook не видалятиме пости із запереченням Голокосту
Цукерберг: Facebook не видалятиме пости із запереченням Голокосту
У новому інтерв’ю очільник Facebook Марк Цукерберг заявив, що соціальна мережа не буде автоматично видаляти пости із запереченням Голокосту.

Про це він сказав у розмові з журналісткою Карою Свішер (Kara Swisher), пише The New York Times. За кілька годин Цукерберг спробував пояснити свої слова, надіславши виданню електронний лист.

У інтерв'ю він розповідав, який вміст Facebook буде видалити з сайту, і зазначив, що в таких країнах, як М'янма і Шрі-Ланка, розповсюдження мови ненависті може мати негайні наслідки. Раніше він також захищав рішення своєї компанії не видаляти з Facebook контент від сайту Infowars, який публікує фейки.

«Принцип, який ми маємо, — це вилучати з соцмережі контент, який призведе до реальної шкоди, реальної фізичної шкоди або якщо ви атакуєте конкретних людей. Цей вміст не повинен бути на платформі», — сказав він.

Кара Свішер опонувала Цукербергу:  «Слова про те, що убивства у школі «Сенді-Гук» не відбувались — це не дискусія», — сказала вона, маючи на увазі трагедію 2012 року і те, що сайт Infowars розповсюдив неправдиву інформацію про це.

Керівник Facebook погодився, що таким повідомленням не місце у соціальній мережі. Проте додав: «Подивімося на ближчі речі. Я єврей, і є безліч людей, які заперечують, що Голокост мав місце. Я вважаю це дуже образливим. Але, зрештою, я не вважаю, що наша платформа повинна це прибирати. Є багато людей, які неправильно розуміють різні речі. Не думаю, що вони це роблять цілеспрямовано».

Згодом у листі до редакції Цукерберг написав, що не мав наміру захищати людей, які заперечують Голокост.

«Наша мета у боротьбі з фальшивими новинами полягає в тому, щоб не забороняти будь-кому сказати щось неправдиве, а зупинити фальшиві новини та дезінформацію, які поширюються у наших службах. Якщо щось було поширене, але перевірка визначила це неправдивим, такий пост втратить переважну більшість його поширення у стрічці новин. Також, якщо пост перетинає межу щодо насильства або ненависті до певної групи, він буде вилучений. Ці питання дуже складні, але я вважаю, що найкращим способом боротьби з агресивною мовою ворожнечі є мова добра», — написав керівник соцмережі.

Згодом Джонатан Грінблатт (Jonathan Greenblatt), керівник Антидефамаційної ліги, яка бореться з антисемітизмом, зазначив, що заперечення Голокосту є «навмисною та довгостроковою тактикою антисемітів». «Facebook має моральне та етичне зобов'язання не допускати поширення цього», — писав він.

Раніше MediaSapiens описував новий механізм боротьби Facebook з неправдивою інформацією. Якщо інформацію у пості визнають фейком, соціальна мережа зменшує майбутні перегляди повідомлення на 80 %. Для злісних правопорушників охоплення зменшуватимуть майже на 100 %.

ms.detector.media