ms.detector.media
MediaSapiens
RFERL
29.11.2017 16:28
Держдепартамент США вважає російський закон про «іноземних агентів» загрозою свободи ЗМІ
Держдепартамент США вважає російський закон про «іноземних агентів» загрозою свободи ЗМІ
У Держдепартаменті США офіційно заявили, що новий російський закон, що дозволяє називати іноземні ЗМІ «агентами», загрожує свободі слова в РФ.

Про це повідомило «Радіо свобода».

«Свобода вираження поглядів, в тому числі слова, і засоби масової інформації, які можуть виявитися незручними для уряду, є універсальним зобов’язанням в галузі прав людини, яке Росія зобов’язалася відстоювати», – заявила 28 листопада речниця Держдепартаменту США Гізер Науерт.

За її словами, Росія вже скористалася новим законом, що окрім ЗМІ охоплює також некомерційні організації. За її словами, влада РФ удалася до цього, «щоб виправдати постійний потік обшуків, утисків і судових розглядів, які фактично заважають неурядовим організаціям виконувати свою роботу».

«Розширення закону про іноземних агентів із залученням засобів масової інформації відкриває двері обтяжливим вимогам, які можуть ще більше заглушити свободу слова і редакційну незалежність в Росії», – сказала вона.

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами й які вимагають від медіа зокрема розкривати джерела фінансування. 25 листопада Президент РФ Володимир Путін підписав цей закон.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський державний телеканал RT у статусі з такою ж назвою та компанію, яка ретранслює російське державне радіо Sputnik у США. Коли стало відомо про таку вимогу з боку США, президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

17 листопада Держдепартамент США застеріг Москву від застосування нового закону як інструменту обмеження свободи слова. Тоді його речниця Марія Олсон заявила, що американський закон спрямований лише на оприлюднення інформації про закордонне фінансування організацій, які прагнуть вплинути на політичні процеси США, і жодним чином не обмежує те, що вони говорять чи роблять.

Як писав MediaSapiens, днями до Держдуми Росії внесли законопроект, який пропонує з 1 січня 2018 року карати штрафами іноземні ЗМІ в Росії у випадку визнання їх «іноземними агентами» чи порушення відповідного закону. Пропонований розмір штрафу становить від 10 тисяч рублів для фізичних осіб і до 5 мільйонів рублів для юридичних. У новому законопроекті передбачений також адміністративний арешт до 15 діб.

ms.detector.media