ms.detector.media
MediaSapiens
Finland Grungy
22.11.2016 14:55
Фінляндія планує створити центр для протидії «гібридним» загрозам - Reuters
Фінляндія планує створити центр для протидії «гібридним» загрозам - Reuters
Ряд країн-учасників НАТО і ЄС планують створити в столиці Фінлядії Гельсінкі центр для протистояння «гібридній» війні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставленого чиновника фінського уряду. Фінляндія має 1300 км спільного кордону з Росією, яка була неодноразово звинувачена у веденні «гібридної» військової кампанії в Україні - суміші неофіційної військової загрози, кібервійни, пропаганди та інших непрямих тактик.

Минулого місяця Фінляндія висловила занепокоєння з приводу активізації пропагандистської кампанії в країні з боку Кремля, повідомляє інформагентство. Нині заступник державного секретаря Фінляндії Йорі Арвонен повідомив, що Фінляндія веде переговори про створення «центру передового досвіду» з США, Великобританією, Німеччиною, Францією, Італією, Іспанією, Польщею, Швецією та країнами Балтії, а також з представниками ЄС і НАТО.

«Ці країни висловили тверду підтримку заснуванню цього центру. Деяким з них ще належить підтвердити свою участь, але тим не менше ми маємо достатню підтримку, щоб рухатися вперед», - сказав він. За його словами, гібридні атаки можуть бути «дипломатичними, військовими, технологічними або фінансовими за своєю природою». Чиновник назвав ISIS як  ще один приклад  використання «гібридних» тактик - для дезінформаційної кампанії в Європі.

Як писав MediaSapiens, минулого місяця Чехія оголосила про створення центру для протидії російській пропаганді. Тоді ж міністр внутрішніх справ Чехії Мілан Хованец (Milan Chovanec) розповів про те, що рівень злочинів у кібернетичному просторі Чехії щороку зростає на 14%. Чехія також звинуватила Росію у веденні інформаційної війни.

ms.detector.media