ms.detector.media
MediaSapiens
REUTERS
14.03.2016 12:57
Дуров не вважає за потрібне давати владі доступ до даних через загрозу тероризму
Дуров не вважає за потрібне давати владі доступ до даних через загрозу тероризму
Засновник російської соціальної мережі «вКонтакте», а нині керівник месенджера Telegram Павло Дуров не вважає, що технологічні компанії повинні давати владі необмежений доступ до даних своїх користувачів заради боротьби з терористами.

Про це він заявив під час інтерв’ю в програмі «60 хвилин» американського телеканалу CBS.

Павло Дуров зокрема охарактеризував позицію Telegram з цього питання. Він наголосив, що месенджер був задуманий як винятково приватний засіб спілкування. За його словами, неможливо дати владі доступ до одних каналах і не дати до всіх інших. Крім того відкрити доступ до жодних повідомлень Telegram неможливо зокрема й через особливості шифрування.

Пану Дурову відомо, що учасники екстремістських організацій можуть використовувати Telegram для власної пропаганди та координації. Однак він вважає, що доступ до цієї інформації не вирішить проблеми.

«Це світ технологій, і їх неможливо зупинити. ІДІЛ може створити свій додаток протягом місяця, якщо захоче », - зазначив керівник Telegram. Павло Дуров також додав, що їх працівники намагаються попередити спілкування екстремістів через месенджер.

Нагадаємо, у грудні 2015 року засновник месенджера Telegram Павло Дуров відмовився надавати особисті дані користувачів Telegram. Він заявив про це у відповідь на слова радника президента Росії з питань інтернету Германа Клименко, який повідомив, що російська влада закриє месенджер, якщо той не буде співпрацювати.

У листопаді Telegram повідомив про блокування 78 публічних каналів, пов’язаних із забороненою в Росії терористичною організацією «Ісламська держава».

В цьому ж інтерв’ю CBS Павло Дуров також розповів, що вважав Едварда Сноудена, який викрив стеження Агентства національної безпеки США за інтернетом і мобільними телефонами користувачів, своїм героєм та навіть свого часу запрошував його на роботу в «вКонтакте».

Як писав MediaSapiens, в 2014 році Павла Дурова звільнили з посади генерального директора заснованої ним соціальної мережі «вКонтакте». До цього він заявив, що Федеральна служба безпеки РФ зверталася до нього із проханням надати приватні дані організаторів пабліків Євромайдану, а прокуратура вимагала закрити антикорупційну групу Олексія Навального. Він відмовився це робити й залишив Росію, а згодом запустив Telegram.

ms.detector.media