ms.detector.media
MediaSapiens
Радіо Свобода
24.11.2015 15:13
Журналістка ІА «Голос Криму» заявила, що їй перешкоджали активісти блокади на КПП «Чаплинка»
Журналістка ІА «Голос Криму» заявила, що їй перешкоджали активісти блокади на КПП «Чаплинка»
Журналісти інформаційної агенції «Голос Криму» заявили, що 22 листопада представники громадянської блокади Криму заборонили їм вести відео та фото зйомку на КПП «Чаплинка», де на передодні була підірвана ЛЕП, через яку постачалась електрика до окупованого Криму.

Про це повідомляється на сайті ІА.

«Нас обступили тісним кільцем шість чоловіків у камуфляжній формі, від яких йшов стійкий запах алкоголю. Вони представились як «Автомайдан Київ», але посвідчень своїх не показали. Вони почали вимагати наші документи та в категоричній формі, використовуючи брудну лайку, яка ображає честь та гідність людини, заборонили нам проводити відео зйомку. Вони фізично, своїм тілом перекривали камеру, штовхали штатив, перекривали мені вільне пересування, блокуючи мій рух», - повідомила журналістка «Голосу Криму» Олена Халімон.

Вона також додала, що за інцидентом спостерігав представник правоохоронних органів Херсону, але він ніяк не відреагував на  звернення до нього журналістів  щодо захисту та фіксації правопорушення.

23 листопада Олена Халімон звернулася із заявою до начальника Головного управління Національної поліції в Херсонський області. В ній ідеться про кримінальне правопорушення щодо факту умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, яке вчинено групою осіб за попередньою згодою, з попередньою правовою кваліфікацією злочину за частиною 2 статті 171 Кримінального кодексу України та розпочати досудове розслідування. Журналістка вимагає визнати її мене потерпілою, допитати, а також провести службове розслідування за фактом бездіяльності правоохоронця.

Нагадаємо, 20 листопада у селищі Чаплинка Херсонської області в результаті вибуху, ймовірно, від протитанкових мін, були зруйновані дві залізобетонні опори та пошкоджені ще дві опори високовольтних ліній електропередач, якими йде електропостачання до Криму. Учасники громадської блокади Криму почали блокувати ремонт ліній електропередачі, аби припинилося електропостачання Криму. Між учасниками блокади і правоохоронними органами стався конфлікт. Виникла бійка.

21 листопада там під час виконання своїх професійних обов’язків постраждала кореспондентка кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілова. Як повідомили на своїх сторінках у Facebook заступник гендиректора ATR Айдер Муждабаєв і шеф-редактор ATR Осман Пашаєв, журналістку вдарили прикладом у живіт українські спецпризначенці під час штурму Чаплинки. МВС відкрилопровадження за цим фактом за 171 статтею ККУ.

23 листопада знімальна група інтернет-видання «Херсонские вести» заявила, що їм перешкоджали представники «Правого сектора», які беруть участь в акції «Блокада Криму». Пізніше журналістка ««Херсонских вестей» Лінда Метцгер повідомила, що оператора Олексія Ставицького побили, а їм обом погрожували. Вона додала, що обоє медійників написали заяву в міліцію про скоєння злочину за 171 статтею КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста).

ms.detector.media