The New York Times розкритикували за статтю про прихильника білих націоналістів

The Huff Post

Матеріал вийшов в цю суботу на сайті The New York Times. В ньому розповідається про 29-річного Тоні Ховатера (Tony Hovater), зварювальника із передмістя Дейтона, штат Огайо. Герой матеріалу захоплюється Адольфом Гітлером та вважає, що оцінка кількості жертв Голокосту є завищеною. В 2015 році він був одним із засновників крайньої правої Традиціоналістської робітничої партії (Traditionalist Worker Party), яка цього року даєдналася до маршу «Unite the Right» в Шарлотсвіллі.

Герой статті Тоні Ховатер біля свого дому в Огайо.

Автор статті Річард Фауссет (Richard Fausset) намагався показати наскільки легко середньостатистичні американці, такі як його герой Тоні Ховатер, приймають радикальні погляди. Натомість багато читачів сприйняли його статтю як спробу нормалізувати білі націоналістичні погляди Ховатера, фашизм та неонацистський рух. Зокрема їх обурило, що автор в одному й тому ж реченні описав героя як «прихильника нацизму» й як «ввічливого й стриманого чоловіка». Журналіст також написав, що сам герой характеризує себе як «лиходія в соцмережах», який іноді з'являється в подкастах крайніх правих, й тут же додав опис того, що «його манери сподобались би будь-чиїй мамі».

The New York Times у відповідь на критику заявила, що шкодує з приводу того, що матеріал образив читачів. «Наш журналіст й редактор багато працювали над тоном і змістом статті», - йдеться у відповіді газети.

«Суть матеріалу полягала не в тому, аби щось нормалізувати, а щоб описати наскільки ненависть та екстремізм стали нормою в житті Америкаки, що багато з нас навіть не могли цього уявити», - пояснила редакція The New York Times.  

comments powered by Disqus