Преса не є ворогом Америки: 350 газет у США відповіли Трампу

wallpaper-wallpapers.com

16 серпня вони опублікували редакційні статті у відповідь американському президенту Дональду Трампу, який називає медіа «ворогом народу». Видання Poynter зібрало цитати з деяких матеріалів кампанії.

«Замінити вільні медіа на державні засоби масової інформації завжди була першою дією для будь-якого корумпованого режиму, який захопив країну», — пише Boston Globe.

«Президент Трамп вважає, що необхідні обмеження на те, як повинні висвітлюватися уряд та виборні посадові особи. Що цьому потокові інформації необхідні обмеження. Це прямо суперечить принципу, який розробники нашої Конституції зробили першорядним. Автори Конституції визначили свободу преси у своїй першій поправці. Вони думали про вас», —видання Greensboro (штат Північна Кароліна).

«Існує небезпека того, що з плином витівки пана Трампа та його нетерпимість можуть призвести до арештів журналістів або насильства проти них. Це також може зруйнувати віру громадськості в Першу поправку, що є основою всіх наших свобод», — журнал TheProvidence (штат Род-Айленд)

«Преса — не ворог Америки, містере президенте, це американський сторожовий пес», — видання Sun Sentinel (Флорида).

«Коли ви думаєте про людей, які говорять, що вільна преса є вашим ворогом, запитайте себе: чому вони на цьому наполягають? І якщо преса — ваш ворог, то хто буде вашим другом? Хто скаже вам правду про ваш уряд, міліцію, ваші школи та навколишнє середовище? Хто буде говорити правду владі і дозволить вам робити те саме?..

Юрист Хьюго Блек, який відомий обґрунтуванням Першої поправки, писав: «Преса повинна скеровувати, а не бути керованою губернаторами… Преса... є ворогом темряви, корупції, непрозорості державної служби та будь-якої іншої злочинності, яка намагатиметься перешкодити вільній передачі інформації, від якої залежить життєздатність цього народу», — журнал The Manchester (Вермонт).

«Риторика президента не лише поширює поділ та недовіру, вона є небезпечною і хворою. Як і всі американці, він має право критикувати пресу. Але він також присягнув уберегти, захищати та боротися за Конституцію — ось, що йому потрібно робити», — написала The Atlantic.

Як раніше зазначав MediaSapiens, Дональда Трампа неодноразово критикували за його висловлювання щодо преси. Колишній комісар ООН з прав людини Зейда Раада аль-Хуссейна (Zeid Ra’ad al-Hussein) навіть сказав, що така поведінка президента дуже «близька до підбурювання до насильства».

comments powered by Disqus