NYT спільно з Google оцифровує мільйони фото зі свого архіву

Google

Найстаріші світлини датуються початком XIX століття, пише видання Peta Pixel. А приміщення архіву розташовується на трьох поверхах будівлі видання на Таймс Сквер у Нью-Йорку.

Чимало фотографій не діставали десятки років. І хоча існує спеціальна картотека з описом знімків, однак на них так багато деталей, що архів неможливо повністю описати вручну.

«Архів є скарбницею тлінних документів, які є безцінною хронікою не лише історії NYT, а й понад століття світової історії, сповненої важливих подій, які сформували наш сучасний світ», – каже технічний директор газети  Нік Роквел.

Про більш надійне зберігання фотографій в NYT задумалися в 2015 році, коли в будівлі прорвало трубу й затопило частину приміщень. Оцифровка ж світлин компанією Google дозволить  безпечно зберігати мільйони світлин у хмарному сховищі в високій якості.

Окрім того, газета використає штучний інтелект Google для аналізу своїх фотографій. Передбачається, що система детально опише кожен кадр, розпізнавши на фото предмети, місця та інші елементи. А також штучний інтелект зможе розшифрувати написи від руки на зворотах світлин. Видання уважає, що завдяки цьому вдасться знайти цікаві й досі не розказані історії.

«Допомага NYT транформувати їхній фотоархів ідеально відповідає місії Google щодо організації світової інформації та сприянню тому, щоб вона була корисною та широкодоступною», – зазначили в Google.

Нагадаємо, цьогоріч фотографи виступили проти нових правил співпраці з The New York Times, згідно з яких всі права на світлини зроблені з дронів будуть належати газеті. 

comments powered by Disqus