ms.detector.media
MediaSapiens
31.07.2015 15:15
Марк Цукерберг показав дрон для роздачі безкоштовного інтернету
Марк Цукерберг показав дрон для роздачі безкоштовного інтернету
Компанія Facebook закінчила роботу над першим дроном для роздачі інтернету у важкодоступних районах в рамках ініціативи Internet.org.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook Марк Цукерберг.

Дрон називається Aquila. Він живиться енергією від сонячних батарей, важить менше автомобіля за розмаху крила, який можна порівняти із розмахом крила лайнера Boeing-737, та може перебувати в повітрі протягом кількох місяців. 

Також Facebook вдалося досягти високої швидкості передачі даних з дрона на поверхню за допомогою лазерів. Нині компанії вдалося отримати швидкість передачі даних, що дорівнює 10 гігабіт на секунду. 

Згідно з концепцією Facebook, дрони, які роздають інтернет у важкодоступних місцях, літатимуть на висоті понад 18 тисяч метрів - тобто вище повітряних коридорів цивільних літаків. Вважається, що дрони зможуть перебувати в повітрі без посадки протягом трьох місяців. 

Окрім Facebook, схожі проекти щодо забезпечення доступу до інтернету розпочали Google та приватна космічна компанія SpaceX. У випадку SpaceX мова йде про запуск великої кількості супутників на орбіту Землі. Щодо Google - то сьогодні стало відомо, що компанія забезпечить високошвидкісним доступом до інтернету жителів Шрі-Ланки. При цьому вихід у мережу буде здійснюватись з повітряних куль, запущених над Індійським океаном. 

Нагадуємо, що Facebook спільно з шістьма провідними технологічними компаніями  розробив проект internet.org, щоб підключити до мережі більш, ніж 4,5 мільярди людей, переважно в Азії, Африці та Латинській Америці. Facebook вже надав доступ до інтернету за минулий рік понад 9 мільйонам людей.

У травні Facebook забезпечив Республіку Малаві безкоштовним доступом до базових онлайн-сервісів, приєднавши африканську країну до свого проекту Internet.org. Число тих, хто завдяки цій ініціативі отримав можливість користуватися інтернетом, з урахуванням користувачів Малаві, сягнуло за мільярд.

Водночас у світі поширилися протести щодо цього проекту. Загалом 67 правозахисних організацій у сфері цифрових технологій, включаючи рух за свободу в Уганді (Freedom Uganda), організацію Usuarios Digitales в Еквадорі та індонезійську ICT Watch, написали лист засновникові Facebook Маркові Цукербергу, висловивши свої побоювання щодо ініціативи Internet.org. Вони наголосили, що проект загрожує свободі вираження поглядів, приватності та принципові мережевого нейтралітету.

ms.detector.media