Комітет свободи слова пропонує парламенту вийти із засновників журналу «Віче»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Комітет свободи слова пропонує парламенту вийти із засновників журналу «Віче»
За словами голови Комітету Вікторії Сюмар, Комітету треба ініціювати таке рішення і завершити нарешті історію з журналом «Віче», який виходить за кошти з держбюджету. «Якщо колектив хоче й надалі його видавати, будь ласка, але не за державні кошти», – сказала голова Комітету.
Нагадаємо, Регламентний комітет Верховної Ради вирішив у проекті кошторису Верховної Ради на 2016 рік залишити фінансову підтримку журналу «Віче» тільки на перший квартал, а це 703 тис. грн. Решту коштів, передбачених у бюджеті на журнал «Віче», перерозподілити парламентському телеканалу «Рада».
25 листопада 2015 року в Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики відбулися комітетські слухання на тему «Реформування парламентських ЗМІ», на яких виступила головний редактор журналу «Віче» Світлана Писаренко, яка намагалася переконати присутніх у важливості матеріалів, які друкує журнал, але їй це не вдалося.
Відповідно до проекту рекомендацій Комітет доручив апарату Верховної Ради України розробити концепцію реформування державного підприємства «Парламентський телеканал “Рада”» та розробити проект постанови про перетворення друкованих ЗМІ, заснованих Верховною Радою, на офіційне парламентське друковане видання.
Журналісти проекту розслідувань «Схеми: корупція в деталях» «Радіо Свобода» назвали журнал «Віче» у своїй програмі одним з рудиментів Верховної Ради.
Нагадаємо, закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (законопроект № 1123) був ухвалений парламентом 24 листопада. Але 21 грудня Президент України Петро Порошенко повернув його зі своїми пропозиціями для повторного розгляду. 24 грудня Верховна Рада повторно проголосувала за закон з урахуванням пропозицій Президента. 26 грудня Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Закон набув чинності з 1 січня 2016 року.