«Комсомольская правда в Украине» змінила назву наполовину

«Комсомольская правда в Украине» змінила назву наполовину

11:56,
14 Січня 2016
7299

«Комсомольская правда в Украине» змінила назву наполовину

11:56,
14 Січня 2016
7299
«Комсомольская правда в Украине» змінила назву наполовину
«Комсомольская правда в Украине» змінила назву наполовину
Газета «Комсомольская правда в Украине», яка 12 січня оголосила про перейменування на «КП в Украине» у зв’язку з законом про декомунізацію, при цьому не перейменувала свій сайт.

Як повідомляється на сайті видання, з 12 січня газета «Комсомольская правда в Украине» виходить під брендом «КП в Україні». 

«Комсомольская правда» видається у більш ніж 50 країнах світу, у тому числі в державах, які також пройшли декомунізацію. І лишень в Україні закон змусив газету з 90-літньою історією змінити назву. Враховуючи, що «сьогодні українські журналісти працюють у безпрецедентних умовах свободи слова» і «такого в Україні не було ніколи», редакція вимушена піти на такий крок. І якщо вже «журналістам надана абсолютна свобода слова» - скористаємося цією можливістю і будемо виходити під назвою «КП в Україні». Дуже сподіваємося, що люди, які виступають за декомунізацію, нарешті почнуть читати друковану пресу і кількість наших підписників у цьому році значно збільшиться», - прокоментувала зміну назви головний редактор газети Оксана Богданова у замітці на сайті видання. 

Однак, не зважаючи на зміну назви та логотипу у друкованій версії газети на сьогодні, 14 січня, сайт газети носить стару назву «Комсомольская правда в Украине». Логотип та шрифти на сайті не зазнали змін, залишившись традиційними. Єдиною відмінністю логотипа від звичного, до-декомунізаційного лого газети, є шапочка Санта-Клауса, домальована до літери «д» у слові «правда». 

Нагадуємо, що в серпні 2015 року редакція газети «Комсомольская правда в Украине» звернулася до Конституційного суду України з проханням дати тлумачення статей закону про декомунізацію. 

Редакція повідомляла, що після вступу у дію в Україні закону про декомунізацію звернулась за роз'ясненнями положень закону до Міністерства юстиції України, у якому просила Мін'юст надати відповідь, чи стосується закон про декомунізацію назви видання. Газета стверджує, що міністерство навело цитату з Статуту ВЛКСМ: «Комсомол - активний помічник і резерв Компартії Радянського Союзу, що є керівною і спрямовуючою силою радянського суспільства...». Редакція видання заявила про категоричну незгоду з висновками міністерства і вказала, що в нормах закону не йдеться, що в назвах юридичних фірм, газет, журналів не може бути слів, пов'язаних з радянською добою.

Варто нагадати, що за підсумками 2014 року моніторинг громадської організації «Телекритика» виявив сліди проросійської пропаганди в деяких національних (газети «Вести», «Комсомольская правда в Украине», канал «112 Україна») та місцевих ЗМІ (одеська ТРК «Репортер»), у заявах політичних партій (КПУ, «Опозиційний блок») та окремих органів влади (Донецька міська та Луганська обласна ради).

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду