Волинська ОДА назвала безпідставними звинувачення «Волинської газети», однак розриває з нею співпрацю
Волинська ОДА назвала безпідставними звинувачення «Волинської газети», однак розриває з нею співпрацю
Про це повідомляє IA ZIK з посиланням на відповідь відділу інформаційної роботи ОДА.
Нагадаємо, 5 листопада редакція громадсько-політичного тижневика «Волинська газета» заявила, що діяльність та бездіяльність голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика спрямована на моральне знищення журналістів та фізичну ліквідацію видання. Колектив стверджує, що Волинська ОДА як один із співзасновників газети не виконує свої зобовязання по фінансуванню видання в час економічної кризи, подорожчання поліграфічних послуг та комунальних платежів. «Волинська газета» заявила, що прагне роздержавлення.
В ОДА повідомили, що 14 квітня між відділом інформаційної політики та «Волинською газетою» було укладено договір про співпрацю на 44,5 тисячі гривень. Крім того, за словами чиновників, видання отримало ще 150 тис. грн дотації з обласного бюджету.
«Разом із тим, суттєве здорожчання газетного паперу та послуг друку, не могло не вплинути на фінансове становище «Волинської газети», зрештою, як і всіх інших друкованих видань. Тому, зважаючи на нарікання головного редактора й будучи зацікавленою у подальшому виході газети, облдержадміністрація виявила ініціативу ретельно вивчити стан справ та спільно з іншими співзасновниками видання напрацювати механізм підтримки газети.
У Волинській облдержадміністрації зазначили також, що «Волинська газета не має проблем із транспортом, бо володіє двома авто. Крім того рішенням сесії обласної ради на баланс підприємства безкоштовно передали приміщення.
Облдержадміністрація стверджує, що декілька разів зверталася до редакції із проханням надати копії установчого договору та статуту. «У відповідь отримали не лише папери, а й шквал звинувачень», – зазначили в ОДА й додали, що не з першої спроби чиновники отримали й фінансовий звіт діяльності за підсумками 6-ти місяців 2015-го та 2014-го та 2013 років.
«А у відповідь на прохання подати пропозиції щодо формування бюджету редакції на наступний рік від трудового колективу та третього співзасновника – Благодійного фонду «Останній солдат», головний редактор офіційно написав: «Пропонуємо на 2016 – 2019 рр. (за умови присутності обласної державної адміністрації серед співзасновників) передбачити економічну підтримку «Волинської газети» у розмірі 150 тис. грн щороку. Це складатиме 7% від загального обсягу запланованих надходжень. Решту забезпечить колектив редакції за умови досягнення тиражу передплати видання на рівні 7000 примірників у 2016 році». При цьому пропозицій від благодійного фонду не надійшло взагалі», – йдеться у повідомленні.
Вчора, 5 листопада, відділ інформаційної політики Волинської ОДА спрямував до редакції лист, яким повідомили про розірвання в односторонньому порядку договору про співпрацю.
«Враховуючи бажання колективу «Волинської газети» долучитися до процесу роздержавлення, а відтак позбутися тягаря у вигляді виконавчої влади серед співзасновників, облдержадміністрація залишає за собою право вийти зі співзасновників», - заявили в ОДА.
Суму в 36 тис. 500 грн з обласного бюджету, яку «Волинська газета» ще не використала, облдержадміністрація спрямує на інформування місцевої громади через інше видання.