Оповідання медіаексперта Світлани Єременко увійшли в антологію кращих українських соціальних оповідань

Оповідання медіаексперта Світлани Єременко увійшли в антологію кращих українських соціальних оповідань

00:00,
15 Квітня 2014
3119

Оповідання медіаексперта Світлани Єременко увійшли в антологію кращих українських соціальних оповідань

00:00,
15 Квітня 2014
3119
Оповідання медіаексперта Світлани Єременко увійшли в антологію кращих українських соціальних оповідань
Оповідання медіаексперта Світлани Єременко увійшли в антологію кращих українських соціальних оповідань
Автори:
Оповідання журналістки та медіаексперта Світлани Єременко «Терикони під літаком» увійшло в антологію кращих українських соціальних оповідань ХХІ століття під назвою «Похід через засніжений перевал».

Головна героїня оповідання – журналістка, яка розпочала свою професійну діяльність у місті териконів уперіод перебудови. Оксана Гордійчук дуже любить свою професію. Вона активно включається в процес українського національного відродження. Підтримує Товариство української мови, Народний рух, висвітлює перші шахтарські страйки, піднімає на сторінках газети проблеми української мови, історії, культури, бере активну участь у відкритті першої в місті української школи та ліцею.

Оксана має авторитет серед колег і підтримку у своїх читачів, але раптом дізнається, що її …звільняють. Як з’ясувалося, за національні переконання: «Если хочешь учить своих детей на украинском, то езжай к себе на Полесье, в свои украинские болота, – ледь не бризкав слиною редактор…». Молода жінка, у якої на той час було двоє маленьких дітей, подала до суду і виграла його, створивши прецедент у тогочасній Україні. Але через стрес та важкі переживання захворіла і понад рік не могла працювати…

«Оповідання Світлани Єременко "Терикони під літаком" майстерно написано, авторка гостро й емоційно розповідає про те, що довелось пережити журналістці, яка через свій патріотизм була звільнена з роботи й опинилась у ситуації: і один у полі воїн, бо через страх втратити роботу, від неї відвернулись колеги. Але найголовніше, що оповідання надзвичайно актуальне і сьогодні, бо героїню Світлани Єременко саме через її українство вважали націоналісткою та бандерівкою… Те ж саме ми спостерігаємо і сьогодні», – пояснює упорядник антології, відомий письменник та літературний критик Володимир Даниленко.

В антологію «Похід через засніжений перевал» увійшли оповідання як маститих українських письменників Юрія Мушкетика, Анатолія Дімарова, Володимира Даниленка, Євгенії Кононенко, Василя Трубая, Галини Тарасюк, так і талановитих початківців Володимира Коваленка, Марії Капінос, Павла Шибрі, Марини Єщенко та інших. Упорядник антології Володимир Даниленко перечитав до півтисячі оповідань, які друкувались з початку 2000 року в літературних часописах «Березіль», «Київ», «Кур’єр Кривбасу», «Українській літературній газеті», «Літературній Україні». Автори антології живуть в різних куточках  України.

Світлана Єременко, відома у мистецьких колах як авторка книги «Олег Мінько/ Живопис як молитва» про видатного українського художника-постмодерніста  Олега Мінька, каже: «Те, що моє оповідання визнано кращим та надруковано у такій поважній письменницькій компанії, велика честь для мене. Але дуже боляче і тривожно від того, що ситуація у східних регіонах за більш ніж двадцять років майже не змінилась на краще. Ще більш жахливі антиукраїнські настрої ми, на жаль, спостерігаємо сьогодні у Донецьку, Харкові, Луганську…».

Оповідання «Терикони під літаком» автобіографічне. Інші твори Світлани Єременко друкувались в журналах «Київ», «Березіль», «Дніпро», «Далекосхідна хвиля», «Українській літературній газеті», «Літературній Україні».

Антологія була презентована громадськості в Музеї української літератури, як одне з 32 видань із серії Літературної агенції «Банкова-2», започаткованої київською міською організацією Спілки письменниківза фінансової підтримки  київської мерії і надруковано у видавництві «Преса України». Як пояснив голова київської організації Спілки письменників, Михайло Сидоржевський,  увесь наклад книги буде передано безкоштовно в бібліотеки, в першу чергу, східних регіонів України.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
avsart.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду