Майже півмільйона мешканців ЄС працюють журналістами — Євростат

Майже півмільйона мешканців ЄС працюють журналістами — Євростат

15:36,
4 Травня 2018
1624

Майже півмільйона мешканців ЄС працюють журналістами — Євростат

15:36,
4 Травня 2018
1624
Майже півмільйона мешканців ЄС працюють журналістами — Євростат
Майже півмільйона мешканців ЄС працюють журналістами — Євростат
Автори:
У 2017 році 400 тисяч мешканців Європейського Союзу працювали журналістами.

Такі дані навела статистична служба ЄС Євростат на своєму сайті з нагоди Всесвітнього дня свободи преси.

Ця кількість становить 0,2% від загальної зайнятості в ЄС.

Статистична служба інформує, що порівняно з 2012 роком кількість журналістів в країнах ЄС зросла на 38 тисяч або на 10%.

Загалом 1,2 мільйона людей (або 0,5% загальної зайнятості) працювали у видавничій сфері (публікація газет, журналів). Майже мільйон осіб торік обіймали посади авторів, журналістів або лінгвістів в країнах Європейського Союзу. Ще близько 400 тисяч були залучені до інших інформаційних послуг, таких як обробка даних, хостинг веб-сайтів або робота в інформаційних агентствах.

Дані про кількість журналістів у 2017 році були доступними для 18 держав-членів ЄС, а саме Бельгії, Чехії, Німеччини, Естонії, Франції, Хорватії, Італії, Кіпру, Люксембургу, Угорщини, Нідерландів, Австрії, Польщі, Словенії, Словаччини, Фінляндії, Швеції та Великої Британії.

З цих країн найбільша частка журналістів була зареєстрована в Естонії та Швеції (0,5% від загальної зайнятості), а також журналістів багато в Нідерландах, Фінляндії та Німеччині (вище 0,3%).

Найменша ж частка журналістів у Словаччині та Польщі (0,1%), за ними в переліку йдуть такі країни як Італія, Чехія, Бельгія, Франція, Угорщина та Люксембург (всі — нижче 0,2%).

Нагадаємо, Всесвітній день свободи преси був започаткований в 1992 році й щорічно відзначається 3 травня. Він схвалений Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) й покликаний нагадати, що тиск на свободу преси з боку влади є неприпустимим. Цього року ЮНЕСКО до 25-го Всесвітнього дня свободи преси організація випустила серію коротких відеороликів з відомими журналістами із різних країн світу. 

А десятки світових медіа об'єдналися в кампанію «Читай більше. Слухай більше. Розумій більше».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
ec.europa.eu
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду