Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту

Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту

15:17,
11 Грудня 2017
3361

Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту

15:17,
11 Грудня 2017
3361
Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту
Журналіст написав фантастичне оповідання за допомогою штучного інтелекту
Автори:
Журналіст і письменник Стівен Марше (Stephen Marche) написав науково-фантастичне оповідання під керівництвом штучного інтелекту (AI).

Опублікувати цей твір вирішило видання Wired. Стівен Марше показав алгоритмові SciFiQ 50 своїх улюблених фантастичних книг, які той проаналізував та виявив схожі елементи. На основі цього аналізу програма-редактор вказувала авторові яку стилістику обрати, якою має бути структура тексту та сюжет.

Програму для аналізу літературних текстів створили дослідники Адам Хаммонд (Adam Hammond) і Джуліан Брук (Julian Brooke) з університету Торонто. Вони ж створили набір з 14 правил для роботи з алгоритмом. Наприклад, в усіх творах, які Стівен Марше збирався йому показати, певний відсоток тексту має припадати на діалоги, а кількість героїв, які розмовляють, має дорівнювати чотирьом.

Письменник вводив у інтерфейс програми-редактора фрагменти тексту, а він аналізував його й виділяв ті частини, які здавалися йому неправильними. Так, через те, що більшість книг, завантажених в систему, були написані чоловіками, алгоритм відвів на діалоги жінок у тексті лише 16%. Також журналіста дратували постійні спроби штучного інтелекту вставити більше прикметників у текст.

Коли оповідання було готове, редакція Wired надіслала його на рецензію двом критикам, при цьому їм не повідомили, що текст створювався під керівництвом AI. Головний редактор видавництва Random House Енді Ворд (Andy Ward) розкритикував оповідання: на його думку, в ньому багато зайвих і нудних деталей, а діалоги неправдоподібні.  Редакторка The New Yorker Дебора Трейсман (Deborah Treisman) відзначила, що оповідання здається незакінченим. «Автор недостатньо подумав про напрямок розповіді й деталі, які здаються в’ялими», - відповіла редакторка. 

Раніше MediaSapiens писав про експеримент дослідників з Рутгерського університету, Чарлстонского коледжу та лабораторії Facebook AI Research. Вони показали штучному інтелекту більш ніж 80 тисячах картин з бази WikiArt, на основі яких він почав створювати власні зображення. Його роботи показали групі респондентів, перемішані з картинами художників-експресіоністів і учасників виставки Art Basel 2016. Опитані зачасту не могли відрізнити малюнки, згенеровані комп'ютером, від справжніх, й часто виставляли їм вищі оцінки.

Також  штучний інтелект зумів створити трейлер до фільму про штучний інтелект. Суперкомп'ютер IBM Watson продивився фільм, а потім запропонував 10 фрагментів, які найбільше підходять для трейлера. Потім ці моменти були змонтовані фахівцями IBM.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Wired
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду