Wired помістив на обкладинку малюнок «побитого» Цукерберга

Wired помістив на обкладинку малюнок «побитого» Цукерберга

18:30,
13 Лютого 2018
2619

Wired помістив на обкладинку малюнок «побитого» Цукерберга

18:30,
13 Лютого 2018
2619
Wired помістив на обкладинку малюнок «побитого» Цукерберга
Wired помістив на обкладинку малюнок «побитого» Цукерберга
Автори:
Американский журнал про технології Wired вийде із обкладинкою з зображенням засновника Facebook Марка Цукерберга, якому художник «домалював» сліди побиття.

Видання повідомило, що автором обкладинки до березневого номера виступив нью-йоркський художник Джейк Роуленд (Jake Rowland). Він уже 20 років працює на стику фотографії та цифрових технологій.

Співавтором чільної статті номера про ситуацію в Facebook виступив головний редактор журналу Ніколас Томпсон (Nicholas Thompson). Він прагнув, аби ілюстрація відображала непростий період в житті американської компанії.

«Цукерберг перебуває в центрі жорстокого протистояння, його б'ють, як ніколи раніше; тож тепер він змінює свою стратегію належним чином, і впевнений, що переможе», — йдеться в редакційному повідомленні.

Нагадаємо, Facebook активно звинувачують в поширенні фейкових новин, а також тому, що вона дозволила російським силам втручатися в вибори в США 2016 року через свою платформу.  

Автор обкладинки розповів, що портрет Марка Цукерберга — це колаж з декількох фото.

«Wired хотів отримати зображення побитого, зраненого битвами засновника Facebook, — коментує Джейк Роуленд. — Єдина проблема —сам Цукерберг не збирався приходити до нас на зйомку. Тож портрет було створено з чотирьох різних фотографій: двох світлин з фотостоків, двох фото моделей, яких я сам зняв в Нью-Йорку й яких навмисне зробили "побитими" та "закривавленими", і одного справжнього фотопортрета Марка Цукерберга. Фінальним результатом став цифровий колаж із цих елементів, тобто поєднання факту та вигадки аж до виразу на його обличчі».

Художник також зазначив, що його надихало саме поняття фейкової інформації й її ролі у житті сучасного суспільства.

«Межі між фактом та вигадкою, документом та підробкою, тим, що є "реальним" та тим, що "підробленим", ніколи не були такими сумнівними й важко ідентифікованими, — вважає пан Роуленд. — Маніпулювання інформацією та зображеннями в Інтернеті, особливо через соціальні медіа, і в цілому в цифрових ЗМІ, використовується для того, щоб спотворити наше сприйняття (і вплинути на нашу політику) безпрецедентними способами. Цифровий вплив на наш фізичний світ розвивається прискореними темпами й яскраво очевидними способами — способами, які ми, напевно, навіть не можемо усвідомити».

Нагадаємо, днями відомий американський комедійний актор Джим Керрі (Jim Carrey) вирішив позбутися акцій Facebook та видалити свою сторінку в соцмережі. Він зробив це на знак протесту проти того, що через Facebook Росія втручалася в вибори президента США в 2016 році. Актор опублікував твіт із мальованим портретом засновника Facebook Марка Цукерберга і написом «Fakebook».

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду