Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі - CNN

Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі - CNN

10:34,
13 Жовтня 2017
1680

Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі - CNN

10:34,
13 Жовтня 2017
1680
Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі - CNN
Росія використовувала Pokemon Go для розпалювання ворожнечі - CNN
Автори:
Телеканал CNN знайшов підозрілу кампанію, організовану російським «Агентством інтернет досліджень», яке відоме також як «фабрика тролів».

Журналісти каналу звернули увагу на кампанію «Не стріляй в нас» (Do Not Shoot Us), яка була організована в липні 2016 року. В її рамках був організований конкурс для прихильників руху Black Lives Matter. Учасники мали грати в популярну гру Pokemon Go поруч з місцями, де поліція вчинила злочини проти афроамериканців. При цьому гравці мали змінити імена їх персонажів на імена жертв інцидентів. В якості винагороди учасникам пообіцяли подарункові карти на покупки в Amazon.

За даними CNN, організатором конкурсу було «Агентство інтернет досліджень», відоме як одна зі структур «фабрики тролів». У розслідуванні американського телеканалу також йдеться про те, що була організована повноцінна соціальна кампанія, замаскована під рух Black Lives Matter, але яка мала на меті розпалювати міжрасову ворожнечу в США.

Окрім гри Pokemon Go, в камапнії використовувалися й Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, Tumblr. Джерело CNN підтвердило, що акаунт руху «Не стріляй в нас» на Facebook був заблокований в рамках нещодавньої великої чистки, яку компанія провела у зв’язку з нещодавнім розслідуванням. Заблокованими виявилися й акаунти в Instagram та Twitter.

Чітка ціль кампанії залишається до кінця не зрозумілою. Журналісти припускають, що з одного боку вона могла намагатися спровокувати афроамериканців на протести, а з іншого - переконати інших громадян у тому, що активісти Black Lives Matter становлять загрозу.

Нагадаємо, у вересні в Facebook заявили, що виявили низку платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року. Це близько 3000 постів, вартість платного просування яких в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. Вони фокусувалися на різноманітних соціальних та політичних темах: проблемах ЛГБТ-спільноти, расизмі, міграційній кризі, праві на носіння зброї тощо. Влада США долучила їх до розслідування щодо втручання Росії в вибори президента Америки 2016 року. Про виявлену російську рекламу згодом повідомили Twitter, Instagram та, за інформацією анонімних джерел, Google.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
The Daily Dot
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду