Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму

Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму

12:20,
25 Вересня 2017
5739

Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму

12:20,
25 Вересня 2017
5739
Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму
Перше видання «Гаррі Поттера» продали за рекордну суму
Автори:
Перше видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь» було випущене тиражем всього в 500 примірників.

Книга була вперше опублікована в 1997 році видавництвом Bloomsbury. Такий примірник продали на торгах аукціонного дому Heritage Auctions за рекордну суму - $ 81 250. При цьому початково заявлена ціна була в чотири рази меншою, пише The Independent.

Директор підрозділу Heritage Auctions з продажу рідкісних книг Джеймс Генон (James Gannon) розповів, що за останні 50 років ще жодна книга без підпису автора не продавалась так дорого. Примірник був у дуже гарному стані й весь цей час перебував у приватній колекції.

З 500 надрукованих в 1997 році книг, 300 призначалися для бібліотек. Джеймс Генон також зазначив, що ці книги зростають в ціні. Наприклад, попереднього разу таке видання було продане на торгах за близько 60 тисяч доларів, тож нині воно подорожчало на близько 30%.

Справжню книгу видавництва Bloomsbury 1997 року можна визначити, в першу чергу, проглянувши сторінку авторських прав. На ній має бути вказаний цифровий код «10 9 8 7 6 5 4 3 2 1». Також на 53-й сторінці в першому виданні є друкарська помилка, яку виправили в наступних випусках книги. Слова «1 паличка» (1 wand) у переліку шкільного приладдя, яке герой має взяти з собою, вказане двічі. 

 

Як писав MediaSapiens, цього літа  виповнилося 20 років з моменту виходу першого видання книги «Гаррі Поттер і філософський камінь». Остання книга серії під назвою «Гаррі Поттер і прокляте дитя», яка заснована на сценарії однойменної п'єси, викликала ажіотаж в книгарнях Лондона. Попередній продаж книги втричі перевищив усі очікування, вона стала номером один за рівнем продажів у США: 4,5 мільйони примірників було надруковано лише в Америці. Також письменниця Джоан Роулінг раінше повідомила про вихід трьох збірок з розповідями про всесвіт Гаррі Поттера.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Cambridge News
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду