«Чоловіки рідше хворіють і зовсім рідко вагітніють» - газета The Sunday Times опинилась в центрі скандалу через спірну колонку
«Чоловіки рідше хворіють і зовсім рідко вагітніють» - газета The Sunday Times опинилась в центрі скандалу через спірну колонку
Матеріал вийшов в ірландській версії The Sunday Times вчора, але станом на сьогодні публікацію видалили. Як пише The Guardian, колонка вийшла із заголовком «Вибачте, жінки - рівну зарплату потрібно заслужити». У ній Кевін Майерс звернув увагу на те, що дві найбліьш високооплачувані ведучі BBC - Клаудія Вінклеман (Claudia Winkleman) та Ванесса Фельц (Vanessa Feltz) - є єврейками.
«Євреї, як правило, не продають свій талант за найнижчою ціною, а це найбільш корисний показник чиєїсь дурості. Цікаво, хто їхні агенти? Якщо це ті ж люди, що обговорювали оплату жінок на нижчих позиціях, то, можливо, вони знайшли свою справжню ціну на ринку», - написав журналіст. Крім того, Кевін Майерс написав, що чоловіки більше і краще працюють і тому в десятці найбільш високооплачуваних працівників BBC тільки одна жінка. «В HR-відділі (відділ кадрів - MS) вам скажуть, що чоловіки працюють більше, рідше хворіють і зовсім рідко вагітніють», - йшлося у видаленій публікації.
Колонка викликала негативну реакцію в читачів, деякі з них навіть подали скарги на газету до британського регулятора преси Ofcom. Організація «Кампанія проти антисемітизму» також оголосила про намір оформити скаргу в Ipso (Independent Press Standards Organisation).
Газета видалила публікацію й оголосила про розірвання співпраці з Кевіном Майерсом. Редактор The Sunday Times Мартін Івенс (Martin Ivens) заявив, що колонка в ірландському виданні була неприйнятною і ніколи не мала б бути опублікована. Газета також пообіцяла надрукувати вибачення у наступному друкованому номері газети.
Редактор ірландського The Sunday Times Френк Фітцгіббон (Frank Fitzgibbon) сказав, що він повністю бере на себе відповідальність за вихід публікації та «помилку судження».
Нагадаємо, BBC зобов’язали розкривати імена та заробітні плати співробітників компанії, які отримуюють більше 150 тис. фунтів стергілнгів. Виявилося, що жінки отримували менші заробітні плати, ніж чоловіки, навіть якщо вони виконували одну й ту ж роботу. Генеральний директор BBC Тоні Холл (Tony Hall) отримав листа від 40 провідних журналісток та ведучих компанії, які висловили своє незадоволення розривом у оплаті праці. Він пообіцяв, що компанія зможе виправити ситуацію до 2020 року.