Євросоюз та США хочуть обговорити можливість запровадження заборони на ноутбуки і планшети в салонах літаків, що здійснюють рейси до американських аеропортів.
Про це пише BBC.
Фактично, йдеться про поширення заборони, яку раніше було запроваджено стосовно восьми країн Близького Сходу і Північної Африки. Заборону було запроваджено через побоювання, що в електронних пристроях може бути вибухівка, або ж її можуть активувати за допомогою електронного пристрою.
У ЄС наголошують, що жодних рішень наразі не ухвалено.
«Євросоюз запропонував (представникам) США приїхати до Брюсселю наступного тижня для переговорів на політчиному та експертному рівні, щоб разом оцінити потенційні ризики і розглянути подальші кроки», - заявила представниця ЄС.
Раніше комісар Єврокомісії з транспорту Віолета Булк говорила про ризики, що можуть виникнути при здачі великої кількості електронних пристороїв у багажне відділення літаків.
11 травня міністр внутрішньої безпеки США Джон Келлі провів переговори із представниками кількох американських авіакомпаній.
Авіакомпанії утримуються від коментарів, проте, за словами представника однієї з компаній, якого цитує Reuters, влада США схиляється до того, аби запровадити заборону вже найближчим часом.
У березні цього року США запровадили заборону на провезення у ручній поклажі електронних пристроїв пасажирами, які прилітають до США із восьми переважно мусульманських країн Близького Сходу і Північної Африки.
До списку потрапили прямі рейси із 10 аеропортів Йорданії, Єгипту, Туреччини, Саудівської Аравії, Кувейту, Марокко, Катару і ОАЕ.
Ці вимоги також стосуються і пасажирів, які летять до США транзитом через ці аеропорти, незалежно від того, де почалася їхня подорож.
Одночасно аналогічні правила щодо шести країн запровадила і Британія.
Нагадуємо, що у березні Управління транспортної безпеки США заборонило пасажирам 13 авіакомпаній на рейсах в США і зі США брати в ручну поклажу електронні пристрої розміром більше, ніж телефон.
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.