The New York Times отримала Пулітцерівську премію за публікації про Володимира Путіна

The New York Times отримала Пулітцерівську премію за публікації про Володимира Путіна

09:14,
11 Квітня 2017
4113

The New York Times отримала Пулітцерівську премію за публікації про Володимира Путіна

09:14,
11 Квітня 2017
4113
The New York Times отримала Пулітцерівську премію за публікації про Володимира Путіна
The New York Times отримала Пулітцерівську премію за публікації про Володимира Путіна
Автори:
Колективу видання The New York Times присудили нагороду у номінації «Міжнародний репортаж» за низку публікацій про Володимира Путіна, у яких викривається його діяльність з «поширення російського впливу за кордоном».

101-ша церемонія оголошення Пулітцерівських лауреатів відбулась у Нью-Йорку 10 квітня.

Найпрестижнішу нагороду сфері журналістики та літератури вручили у 21 номінації.

У номінації «Служіння суспільству» перемогли видання New York Daily News та ProPublica за серію публікацій репортерки Сари Райлі про зловживання поліції і незаконне виселення з будинків бідних меншин. На відміну від інших номінацій, тут переможець одержує золоту медаль.

Нагороду у номінації «Сенсаційний репортаж» отримали журналісти каліфорнійського видання East Bay Times за висвітлення обставин і наслідків пожежі у нічному клубі Ghost Ship, внаслідок якої загинуло 36 людей (тут таймлайн висвітлення).

За «Розслідувальний репортаж» Пулітцера присудили журналісту Еріку Ейр з видання Charleston Gazette-Mail.  Він писав про постачання наркотиками Західної Вірджинії – у цьому штаті зафіксована найвища смертність через передозування.   

Нагороду у номінації «Роз’яснювальна журналістика» одержали Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, видання Miami Herald та McClatchy за публікації «Панамського архіву», в яких викриті офшорні компанії, які використовували відомі люди для ухилення від сплати податків. У цьому розслідуванні брали участь і журналісти з України - програми «Слідство.Інфо» на «Громадському ТБ».  В Україні проект досліджував використання офшорних компаній Президентом України Петром Порошенком. (Інтерв'ю з Анною Бабінець про значення цієї нагороди читайте на «Детекторі медіа»). 

Видання The Salt Lake Tribune нагородили за кращий «Місцевий репортаж», відзначивши низку публікацій, у яких викрито сексуальне насилля в кампусі університету штату Юта Brigham Young University.

У номінації «Національний репортаж» переміг Девід Ферентолд (David A. Fahrenthold) з The Washington Post: комітет відзначив, що журналіст створив «модель прозорої журналістики», висвітлюючи політичну кампанію Дональда Трампа, а саме перевіряючи, чи є правдивими його заяви про благодійну діяльність.

The New York Times отримала нагороду у номінації «Міжнародний репортаж» за публікації про Володимира Путіна, у яких викривається його діяльність з «поширення російського впливу за кордоном».

Премію «За найкращий коментар» отримала Пеггі Нунан (Peggy Noonan) за серію колонок у The Wall Street Journal щодо однієї з найбільш суперечливих політичних кампаній в США.

Нагороду «За найкращу критику» отримав Гілтон Альс (Hilton Als) за сміливі та оригінальні огляди в The New Yorker, що «зрушили ландшафт статі, сексуальності та раси».

Газета The Storm Lake Times стала лауреатом Пулітцерівської премії «За найкращий редакційний матеріал».

Джим Морен (Jim Morin) з Miami Herald отримав нагороду в номінації «Найкраща карикатура».

 

Переможцем в категорії «Сенсаційна новинна фотографія» став фотограф Даніел Берехулак за серію фотографій про боротьбу уряду Філіппін з наркотрафіком і вбивствах в цій країні для газети The New York Times. Штатний фотограф Chicago Tribune Джейсон Уембсгенс (E. Jason Wambsgans) отримав Пулітцерівську премію за фоторепортаж про життя десятирічного хлопчика, який став жертвою стрілянини на вулицях Чикаго, та його матері. 

Пулітцерівська премія (The Pulitzer Prize) присуджується Школою журналістики Колумбійського університету у 21 номінаціях у сфері медіа, музики, драматургії з 1917 року.

Минулого року золоту медаль Пулітцерівської премії («Служіння суспільству») отримала команда журналістів Associated Press за розслідування про те, як у Південно-Східній Азії (Таїланді та Індонезії) використовується підневільна праці задля вилову та поставки риби та морепродуктів на столи американських споживачів.

Переможці 2015, 2014, 2013, 2012 року. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду