Фотопроект Олексія Фурмана про реабілітацію бійців здобув IAFOR Documentary Photography Award
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фотопроект Олексія Фурмана про реабілітацію бійців здобув IAFOR Documentary Photography Award
Про це йдеться на офіційному сайті премії.
Темою цьогорічного конкурсу була «Справедливість». За перемогу в ньому змагалися понад 150 кандидатів з більш ніж 50 країн світу.
«Чесно кажучи, цю нагороду я не очікував. Справа в тому, що світова фотожурналістика часто тяжіє до форми, радше ніж до змісту. Мій проект важко назвати візуальним, він набагато більш журналістський, аніж фотографічний», - розповів фотограф в коментарі MediaSapiens.
Проект «Життя після поранення» фокусується на процесі важкої фізичної та психологічної реабілітації молодих українських бійців, які зазначили поранень у військовому конфлікті на сході України. За ці два роки протистоянь травми отримали понад 5 тис. українських військових. Тепер всі вони мають адаптуватися до мирного життя й ресоціалізуватися попри важкі спогади. А ще – подолати труднощі та знайти нові можливості реалізації без допомоги та суттєвої фінансової підтримки від держави.
Олексій поставив собі за мету зняти 10-15 фотоісторій бійців. Фотограф планує створити сайт, на якому також була б можливість зібрати гроші для реабілітації українських захисників. Кожна історія буде представлена у вигляді поєднання візуальних і текстових особистих інтерв'ю. Своїм проектом пан Фурман прагне підвищити обізнаність мешканців різних країн щодо зростання кількості ветеранів війни в Україні.
Друге місце в конкурсі IAFOR Documentary Photography Award отримав проект Vinny and David американського фотографа Ізадори Кософськи (Isadora Kosofsky), а третє
The Vanishing Girls of West Bengal авторства Соувід Датта (Souvid Datta) з Індії. Відзнаки також присудили фотографам Ю Янг Лу (Yuyang Liu) з Китаю та Хашем Шакері (Hashem Shakeri) з Ірану.
«Це нова, але вже досить велика світова премія в галузі фотожурналістики. Усі історії, що зайняли призові місця, надважливі. Одразу очевидно, що документальні фотографи, автори призових історій, присвятили їм місяці або й навіть роки свого життя», - зазначив Олексій.
Пан Фурман отримає нагороду в 1 тис. британських фунтів, участь в програмі Metro Imaging Mentorship Programme й автоматично потрапить до фінального списку номінатів премії Joop Swart Masterclass від World Press Photo. Його фотографії будуть виставлені в Великій Британії та Японії та опубліковані онлайн в British Journal of Photography.
Коментуючи можливості, які відкриває ця відзнака, Олексій додає: «У випадку, коли історія знімається на сто відсотків за власні кошти (як у мене), будь-яка допомога дає можливість продовжувати проект, розширити його, і найголовніше – збільшити його аудиторію за рахунок демонстрації на зовсім різних платформах».
Український фотожурналіст Олексій Фурман співпрацював з виданнями Kyiv Post, Delo.ua, National Geographic Україна та європейським фотоагентством EPA. Активно знімав протести на Майдані, анексію Криму та міста Донбасу, що постраждали внаслідок війни. Його фотографії перемагали в конкурсах POYi, NPPA, PDN Photo Annual, CPOY and Kuala Lumpur Photo Award та Bayeux-Calvados Award. Цього року Олексія Фурмана номінували на участь в заході з обміну досвідом Joop Swart MasterClass організації World Press Photo, який вважається однією з найголовніших подій року в цій сфері. Зараз Олексій завершує отримання ступеня магістра в Missouri School of Journalism в рамках стипендії Fulbright.
Фото Олексія Фурмана