Головний редактор «Эха Москвы» пояснив, чому відносини Росії та США у найближчі два роки не налагодяться
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Головний редактор «Эха Москвы» пояснив, чому відносини Росії та США у найближчі два роки не налагодяться
Про це пише онлайн-газета «Точно».
«З останніх 6 тижнів мого життя 5 я провів в Америці. Я літав туди, щоб зрозуміти, які відносини на нас чекають у майбутньому. І можу сказати, що в найближчі два роки буде ескалація. В Америці я зустрічався з дипломатами, з керівництвом обох політичних партій США, з людьми, які розробляють позицію щодо Росії. Також я мав можливість розмовляти з "мозковими центрами" - аналітиками, які вивчають ситуацію в Росії, а потім передають дані до Овального кабінету. Мені було важливо зрозуміти, що вони туди пишуть», - заявив він.
Венедиктов каже, що його висновок наступний: ескалація між США та Росією найближчим часом буде як публічною, так і непублічною.
Журналіст назвав кілька факторів між країнами, які об'єктивно не можна «зняти».
«По-перше - це рішення у справі «ЮКОСА», вірніше те, що це рішення виконується, чому сприяють Сполучені Штати. У нас вважали, що російське майно на користь компанії будуть продавати тільки в Європі, але ні, це буде відбуватися і в США», - говорить він.
Наступний фактор - рішення щодо трибуналу щодо «Боїнга».
«Вето Росії там сприймається дуже болісно, в першу чергу, американськими елітами. Мені весь час ставили питання: "А чому ви проти? Буде гласний розгляд, там ви зможете представити свою точку зору, вся преса буде про це писати. Ви визнаєте свою провину?» - зазначає Венедиктов.
І третій фактор - це Голландія, яка з 1 січня головуватиме у Європейському союзі.
«Боїнг», голландці - ще питання щодо санкцій є? З нас їх найближчим часом знімати точно не будуть. Ні американці, ні тим більше європейці, під керуванням голландців», - резюмував журналіст.
Як раніше писав MediaSapiens, США виділять 500 000 доларів на проект з протидії пропаганді РФ. США запускають балтійський проект по боротьбі з російською пропагандою. Початківцям і досвідченим російськомовним журналістам пропонують програму навчання, на яку американці готові виділити спеціальний грант у розмірі 500 000 доларів - усе заради протидії російським ЗМІ в країнах Балтії.