Головред російського Esquire написав про «національний стокгольмський синдром» росіян
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Головред російського Esquire написав про «національний стокгольмський синдром» росіян
У своїй колонці «Нормально съездили» Ігор Садреєв звернув увагу на статистику Всеросійського центру вивчення громадської думки, за якою більшість росіян ніколи не відпочивали закордоном. Згідно з даними ВЦВГД, літо 2015 року 40 % жителів Росії проведуть вдома, 26 % планують відпочивати на дачі, 11 % — в іншому місті чи селі країни, 10 % збираються на Чорне море.
На думку автора, якщо скласти ці цифри, то вийде «той самий аномально високий рейтинг президента Путіна, який, як температура за сильного грипу, не спадає вже довгий час».
«Це, звичайно, випадковий нумерологічний збіг, але є й реальний зв'язок: у людей, прикутих до телевізора і грядок з огірками, розвивається свого роду національний стокгольмський синдром, — пише Садреєв. — І само собою виникає відчуття, що все, що відбувається навколо, всі ці дурниці і жахи, випадкові і зловмисні, — все це нормально».
При цьому фокус змінюється під час закордонної відпустки, коли російські новини здатні викликати лише суміш здивування, безсилої злоби і суму, вважає головред Esquire. А от за кордоном картинка за вікном здається нормальною: виставка відвертих фотографій Роберта Мепплторпа в музеї Гельсінкі, на яку мами приходять з дітьми; відвідувач вуличного кафе в Амстердамі із сигаретою; поліцейські, що стежать за порядком на гей-параді в Тель-Авіві і вітають людей зі святом.
«Аби громадяни не підхопили цю бацилу нормальності і організм ненароком не почав боротися із застарілою хворобою, російський МЗС регулярно нагадує мандрівникам, що за кордоном треба зберігати пильність. А в ідеалі, звичайно, залишитися вдома, хруснути огірком під Катю Андрєєву і після прогнозу погоди заснути щасливим, безтурботним сном», — підбиває підсумок Ігор Садреєв.
Раніше повідомлялося, що Юрій Андрухович у матеріалі своєї авторської колонки на Deutsche Welle написав про експеримент над собою, що полягав у перегляді російського телебачення впродовж двох діб на гірській місцині, відрізаній від інтернету.