The New York Times: Конгрес тисне на Обаму, щоби озброїти Україну
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
The New York Times: Конгрес тисне на Обаму, щоби озброїти Україну
Про це йдеться в статті The New York Times журналістів Дженніфер Стайнхауер і Девіда Херсценхорна «Ігноруючи Обаму, багато членів Конгресу здійснюють тиск, щоби озброїти Україну».
Сенат включив положення в законопроект про військову політику, щоби озброїти Україну протитанковими ракетними комплексами, мінометами, гранатометами та боєприпасами у боротьбі проти сепаратистів, яких підтримує Росія. Тому адміністрації не довелося би витрачати більше половини з 300 мільйонів доларів на допомогу для України, в разі, якщо 20% призначені для наступального озброєння.
Палата представників вжила подібних заходів.
Поки що адміністрація Обами відмовилася надати смертоносну допомогу, побоюючись, що це тільки загострить кровопролиття і дасть Володимиру Путіну привід для подальших вторгнень.
Тиск законодавців загрожує тріщиною у відносинах між США та ключовими союзниками, особливо Німеччиною та Францією, в той час, як адміністрація Обами працює над тим, щоби продемонструвати єдину підтримку розширення європейських економічних санкцій проти Росії, термін яких згідно з планом добігає кінця по завершенню липня.
Законопроект для розширення смертоносної віськової допомоги для України відправляли у Білий дім і раніше, однак Обама не взяв його до уваги. Цей законопроект дозволяє зброю, яку він не може змусити адміністрацію відправити. Такий захід у більшій мірі покликаний відновити тиск на Білий дім.
Республіканець від штату Арізона та голова Комітету Сенату США зі збройних сил Джон Маккейн, який відстоював зусилля відправити зброю в Україну протягом більш ніж одного року, відхилив побоювання щодо загострення конфлікту та розхитування міжнародної коаліції.
Назвавши напад на Україну «однією із найбільш ганебних і непорядних дій, які я тільки бачив у своєму житті», Маккейн сказав в інтерв’ю, що до цих пір відповідь на російську агресію була недостатньою. «Вони не просять ніяких солдат на своїй території», сказав він в Сенаті в четвер, додавши, що «Я трохи збентежений крикливою опозицією» з приводу помочі зброєю.