The Washington Post: США і Росія вбачають вигоду від протистояння через конфлікт в Україні
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
The Washington Post: США і Росія вбачають вигоду від протистояння через конфлікт в Україні
Про це на сторінках пише професор міжнародної політики юридичної школи Флетчера при Університеті Тафта Деніел Дрезнер на сторінках видання Washington Post.
Він відзначає, що атака проросійських терористів на українське місто Мар'їнка перед самітом G7 у Німеччині демонструє, що для президента Росії Володимира Путіна геополітичні можливості від конфлікту в Україні переважають економічні втрати. Це можливо ставить в ступор президента США Барака Обаму. Але дії Росії дають зрозуміти, що стан речей саме такий. Схоже, Путін намагається випробувати на міцність союз США з ЄС.
«Швидше за все, конфлікт, який тривав весь минулий рік, повинен був перетворитися на заморожений, щоб випробувати США і ЄС на предмет підтримки чи посилення санкцій. Росія намагається протиставити чеського президента, а також прем'єрів Угорщини і Греції канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, яка закликає залишити дію болючих для російської економіки санкцій до тих пір, доки Москва не виконає мінські домовленості про перемир'я», - йдеться в статті.
Автор розглядає заяви американських чиновників з Ради національної безпеки на минулому тижні, щоби окреслити вигоди від конфлікту для США.
«Розрахунки Володимира Путіна не були остаточно змінені. Ми бачимо продовження неприйнятної російської агресії на Сході України. Але також варто визнати, що, по-перше, санкції потрібні для стримування агресивних російських дій, а по-друге, вони потрібні в довгостроковій перспективі для впливу на розрахунки інших лідерів», - цитує автор заступника радника президента США у справах національної безпеки Бена Родеса.
На прикладі Ірану видно, що знадобилися роки, щоби Тегеран відчув весь біль санкцій і погодився сісти за стіл переговорів. Саме тому економічний тиск повинен лишитися на довго, тому що це покарання не миттєвої дії, яке країни, порушивши міжнародне законодавство, могли б перечекати. Вони повинні продемонструвати, що розколу в трансатлантичному альянсі не буде, а ціна агресії для Росії буде зростати з кожним днем. З цієї позиції США і розраховують повернути мир і стабільність Україні через якийсь час.
Таким чином, Родес сказав, що з одного боку санкції завдають миттєвий удар по економіці, а з іншого – впливають на плани таких агресивних країн, як Росія. Оглядач цитує слова радника президента США з питань Європи Чарльза Капчана.
«Останнім часом ми чітко бачили, що росіяни активно діють в Україні і дехто з них там загинув. Але уряд Росії продовжує заперечувати присутність своїх військ на Сході України. І чим більше доказів цієї присутності побачить громадськість, тим більшим буде тиск на Володимира Путіна», - сказав Капчан.
Автор статті зауважує, що враховуючи ці заяви, можна зробити висновок, яку вигоду шукають США в конфлікті з Росією через Україну. Для американців суть не лише в тому, щоб підтримувати санкції, а щоб підтримувати геополітичну нестабільність в регіоні. Це єдиний шлях завадити приватним інвесторам повернутися на російський ринок. Якщо санкції діятимуть далі, то вони не зроблять цього.
Тому і США, і Росія зацікавлені в тому, щоб конфлікт тривав. Росія хоче, щоб Україна була слабкою. Для цього вона буде терпіти санкції і чекати появи розколу на Заході. А США розраховують, що продовження конфлікту навічно продовжить дію санкцій і загибель російський солдатів в Донбасі. Це підвищить геополітичні ризики, а Путіну стане тяжко приховувати внутрішні проблеми, викликані його військовою авантюрою в Україні. Таким чином, між США і Росією встановилася стійка рівновага у конфлікті, яка може тривати довгий час.