Тільки правда здатна відбити дезінформаційний наступ Росії – Джош Макледер

Тільки правда здатна відбити дезінформаційний наступ Росії – Джош Макледер

13:42,
15 Травня 2015
3367

Тільки правда здатна відбити дезінформаційний наступ Росії – Джош Макледер

13:42,
15 Травня 2015
3367
Тільки правда здатна відбити дезінформаційний наступ Росії – Джош Макледер
Тільки правда здатна відбити дезінформаційний наступ Росії – Джош Макледер
Автори:
Віце-президент європейського та євразійського відділення Internews Джош Макледер (Josh Machleder) у статті «Taking the High Road in the Propaganda War» пише про власні рефлексії щодо боротьби з пропагандою в Україні, наголошуючи, що виключно правда «може відбити дезінформаційний наступ Росії».

У своїй статті, опублікованій у журналі Foreign Policy, Джош Макледер підкреслює те, наскільки серйозною для України є проблема кремлівської пропаганди, і наскільки неефективно з нею борються. Автор вбачає лишень один шлях її вирішення – у підтримці «місцевої журналістики» та створення налагодженої мережі розповсюдження правдивої інформації.

Макледер пише, що Майкл Вайс та Пітер Померанцев переконливо довели, що Кремль зробив з інформації справжнісіньку зброю, поширюючи відверту брехні, сіючи сум’яття та маніпулюючи громадською думкою. І хоча нині ЄС та Штати шукають шляхів протидії впливу рупору Кремля Russia Today (зокрема шляхом створення потужних російськомовних ЗМІ), а українське Міністерство інформації анонсувало початок мовлення нового каналу Ukraine Tomorrow та створення власної «iArmy», яка боротиметься з російськими «тролями», автор статті вважає, що ці дії приречені на поразку.

«Це неправильна тактика, навіть якщо західні та українські проекти фінансуватимуться належним чином. Боротьба з пропагандою шляхом контрпропаганди не тільки нереальна, а й глибоко помилкова», - пише Джош Макледер. Він пояснюює, що цей спосіб геть неефективний для «зміни свідомості» та «перемоги правди»: «Контрпропаганда тільки поширює відчай та цинізм серед цільових груп населення».

Автор наводить думку українського медійника Катерини Мясникової з Незалежної асоціації телерадіомовників, яка порівняла такий спосіб боротьби з намаганнями «вилікувати рак туберкульозом».

«Замість того, щоби боротися з російськими політтехнологами «гучним мовленням» з Заходу чи Києва, нам слід підтримувати місцеву журналістику, а також налагоджувати розповсюдження правдивих новин», - говорить Макледер. І одразу додає: «Це включає детальну інформацію та турботу про безпеку людей, про те, чи нагодовані вони, чи вдягнені, чи возз’єднані зі своїми сім’ями та друзями, а також як їм відбудувати свої домівки».

Медійник пояснює, що ця аудиторія не готова сприймати меседжі тих ЗМІ, створення яких ініціюється, й наголошує, що недовіра до українських медіа, більшість з яких належить олігархам, була задовго до початку збройного конфлікту.

Також Джош Макледер згадує слова української журналістки Насті Станко, мовляв, люди з Дебальцевого розповідають про присутність у місті армій військових з НАТО, Польщі та США: «Ці люди вірять, що в разі евакуації їх вб’ють». А все тому, пише автор, що їхню свідомість заполонили меседжі з російських медіа, які постійно експлуатують травматичні образи Другої світової, асоціюючи нову владу з «ворожим Заходом», «ультра націоналістами», «фашистською хунтою», яка має намір знищити російськомовне населення Східної та Південної України. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Edelman
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду