«Українські вибори були не лише проєвропейською перемогою. Це перемога для самої демократії» - New Republic
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«Українські вибори були не лише проєвропейською перемогою. Це перемога для самої демократії» - New Republic
Авторка пише, що витіснення «дружків» Януковича було одним із першочергових завдань Майдану і «навіть більш важливим, ніж обрання нового президента». Водночас журналістка називає «поганою новиною» те, що «Опозиційний блок» (до якого входять колишні представники «Партії регіонів»), отримавши підтримку від «пошматованих війною східних регіонів», набирає 9,8 відсотка і буде представлений у Раді.
Лінда Кінстер також зауважує, що український президент та його прем’єр-міністр можуть святкувати перемогу. «Оскільки ніхто не отримав явної більшості, вони мусять домовитися і прямолінійний Яценюк майже без сумніву залишиться прем’єр-міністром. Новий парламент буде великою мірою проєвропейським, але це не буде "демократична, реформістська, проукраїнська та проєвропейська" утопія, до якої закликає Порошенко», - пише авторка.
На її думку, із такими результатами Порошенку буде складно, але можливо, розпочати реформи, яких так давно вимагають українці. Авторка пише, що молоді активісти, у тому числі колишні журналісти Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук допомагали у веденні революції на Майдані, а нині сподіваються продовжити виконувати її завдання.
«Результати виборів можуть також бути найкращим сигналом про те, що стійке припинення вогню та газова угода із Росією скоро з’являться. Російський міністр зовнішніх справ Сергій Лавров сказав, що росія визнає результати виборів і більшість партій здається згодні надати перевагу мирові над відвоюванням територій, що нині підконтрольні бойовикам», - пише Лінда Кінстер, додаючи що «партія колишньої прем’єрки Тимошенко має протилежну точку зору».
«Україні слід зробити стільки болісних поступок бойовикам та їхнім спонсорам у Москві, яких напевно ставатиме все більше. Демократія – брудна, як одного разу сказав президент Обама. Вона діє впродовж короткого часу. Це урок, який Україна вивчає надто добре», - резюмує журналістка New Republic.