Суд в Ужгороді відмовив нападнику в доступі до документів та відео постраждалих журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суд в Ужгороді відмовив нападнику в доступі до документів та відео постраждалих журналістів
Про це повідомляється на сайті Судової влади України з посиланням на прес-службу Ужгородського міськрайонного суду.
Йдеться про документи, що підтверджують трудові відносини журналістки Тетяни Легези та оператора Юрія Яроховича з ТРК «М-студіо» та відповідних документів на відеотехніку, які знаходяться у володінні телеканалу.
Також суддя Ужгородського міськрайонного суду відмовив у задоволенні клопотання щодо надання доступу до відзнятого оператором й потерпілим у справі, відеоматеріалу. Розгляд ще одного клопотання, заявленого стороною підозрюваного у перешкоджанні чоловіка, відбудеться 27 січня.
Як повідомляє прес-служба суду, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що сторона обвинувачення підозрює громадянина Павла М. в умисному перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів телеканалу «М-студіо» (частина 1 статті 171 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, 7 вересня 2015 року, на журналістів мукачівської ТРК «М-Студіо» під час зйомки репортажу про право власності на приміщення біля магазину «Корзо» в Ужгороді (Закарпаття) напав один із ужгородських підприємців. Прокуратурою встановлено, що до журналістів підійшов чоловік, який вдарив по камері оператора, що здійснював відеозапис, і пошкодив її.
8 вересня СВ Ужгородського МВ УМВС України в Закарпатській області було розпочато досудове розслідуванняза ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України.
У ході справи підозрюваного у нападі Павла М. відбувся суд задля визначення йому запобіжного заходу. Після цього підприємець сплатив 24 тис. грн. застави. Наразі всі слідчі дії у справі завершилися. Впізнаний потерпілими нападник фігурує у статусі обвинуваченого, а не підозрюваного. Матеріали справи передані до суду.
«Підприємець обвинувачується у трьох справах, зокрема, ст. 171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), передбачає штраф до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6-ти місяців, або обмеження волі на строк до 3-ох років. А також за пошкоджене майно журналістів, накамерне світло, а також напад на громадянку», - повідомляла поліція.
У січні 2016 року справу про напад на знімальну групу ТРК «М-Студіо» передали до суду.