Медіапрофспілка вимагагає розслідування спроби викрадення кримського блогера Заіра Акадирова
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Медіапрофспілка вимагагає розслідування спроби викрадення кримського блогера Заіра Акадирова
Про це йдеться у заяві НМПУ, яку отримав MediaSapiens.
«Історія з Заіром Акадировим стала продовженням низки затримань місцевих журналістів, які не бажають працювати за пропагандистськими вказівками окупаційної влади. За майже два роки окупації Криму там продовжуються масові репресії проти окремих медійників та цілих редакцій. Зокрема, місцеві силовики проводять обшуки у приватних помешканнях журналістів, їх залякують, вони стають фігурантами незаконних кримінальних справ. Через це вони вимушені виїжджати з півострова, рятуючи власне життя та життя родичів», - заявляє медіапрофспілка.
Українська сторона за цих умов повинна фіксувати усіх, хто здійснює незаконні дії стосовно представників ЗМІ у Криму та оперативно реагувати, впевнені в НМПУ.
Водночас медіапрофспілка зазначає, що реакції на незаконне затримання Заіра Акадирова від українських правоохоронних органів досі немає, хоча інцидент зафіксований на відео, яке є у відкритому доступі. «Усіх їх можуть ідентифікувати свідки та інші журналісти, які вже виїхали на материкову Україну. То ж оперативно розслідувати справу можливо і потрібно», - заявляє НМПУ.
Медіапрофспілка звертає увагу на необхідність адекватної кваліфікації кримінального провадження. «З матеріалів, оприлюднених свідками затримання Заіра Акадирова та ним самим, чітко видно, що представники окупаційної поліції не просто затримали його, а намагалися викрасти та, за їхніми власними словами, "відвезти на подвал". Це має бути відображено у кримінальному провадженні», - йдеться у заяві.
НМПУ закликає українську владу та світову спільноту продовжувати стежити за ситуацією в окупованому Криму та реагувати на факти утисків і репресій стосовно місцевих журналістів. Кожні нові факти репресій проти кримських журналістів мають викликати відповідну реакцію щодо дій окупаційної влади.
Нагадаємо, 15 січня у Верховному суді окупованого Росією Криму (Сімферопіль) поліція затримала кримського журналіста, колишнього головного редактора інтернет-видання «Аргументы недели-Крым» Заіра Акадирова. Журналіста відпустили тільки після допиту у відділку поліції.
Після звільнення Заір Акадиров заявив, що за ним і за його діями ведеться стеження. Крім того, його затримання поліцією відбувалось як викрадення – журналіста намагалися відправити в Центр протидії екстремізму, створений РФ в окупованому Криму, і погрожували «відправити у підвал».
Після анексії Криму у 2014 році головний редактор «Аргументи тижня - Крим» Заір Акадиров, який працював у газеті від дня її заснування, змушений був звільнитисячерез цензуру і втручання у редакційну політику засновників.