Ірина Геращенко заявила, що в Мінську Україна вимагає звільнення Марії Варфоломеєвої

Ірина Геращенко заявила, що в Мінську Україна вимагає звільнення Марії Варфоломеєвої

11:38,
11 Січня 2016
1870

Ірина Геращенко заявила, що в Мінську Україна вимагає звільнення Марії Варфоломеєвої

11:38,
11 Січня 2016
1870
Ірина Геращенко заявила, що в Мінську Україна вимагає звільнення Марії Варфоломеєвої
Ірина Геращенко заявила, що в Мінську Україна вимагає звільнення Марії Варфоломеєвої
Автори:
Народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Геращенко заявила, що питання утримання журналістки Марії Варфоломеєвої постійно порушується українською стороною під час перемовин контактної групи в Мінську.

Про це депутат написала на своїй сторінці у Facebook, відреагувавши на лист Луганської регіональної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ) до неї як до уповноваженого Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях.

«Немає такої зустрічі в Мінську, як і міжнародної зустрічі, де б ми не вимагали звільнення журналістки Марії Варфоломеєвої. Її прізвище і її історію від нас знають наші європейські колеги і дипломати – як приклад безчинств бойовиків, що утримують в полоні не лише військових, але і цивільних, в тому числі журналістів. Ми разом з СБУ неодноразово включали і включаємо прізвище пані Маріїв усі списки з вимогою на звільнення», - написала вона.

Ірина Геращенко підкреслила, що кілька разів звільнення журналістки з полону зривалося, а представники «ЛНР» не приховують, що утримують Варфоломєєву.

Депутат запропонувала членам луганського регіонального відділення НСЖУ публічно звернутися з вимогою відпустити Марію Варфоломєєву «до свого екс – колеги, екс – речника Януковича, а нині видного діяча бойовиків Родіона Мірошника».

«Саме його боси утримують пані Марію і знущаються над нею вже рік... Може він ще пам'ятає, що колись так само мав квиток НСЖУ- і може таки в нього ворухнеться совість , якщо вона хоч колись була», - припустила пані Геращенко.

Депутат пообіцяла продовжувати наполягати на звільнення журналістки з полону, зокрема й під час зустрічі контактної групи в Мінську 13 січня.

Нагадаємо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

18 липня 2015 року в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні, заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву у форматі «один на один». У відповідь речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої.

Тим часом волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що бойовики хочуть обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Телекритики» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але російська сторона висуває неприйнятні умови.

У грудні 2015 року перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що Спілка не залишає спроб її звільнити і шукає офіційні та неофіційні канали для вирішення її долі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
УНІАН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду