Українські журналісти намагаються нагадати владі, що Марія Варфоломеєва вже рік у полоні «ЛНР»

Українські журналісти намагаються нагадати владі, що Марія Варфоломеєва вже рік у полоні «ЛНР»

21:30,
9 Січня 2016
3108

Українські журналісти намагаються нагадати владі, що Марія Варфоломеєва вже рік у полоні «ЛНР»

21:30,
9 Січня 2016
3108
Українські журналісти намагаються нагадати владі, що Марія Варфоломеєва вже рік у полоні «ЛНР»
Українські журналісти намагаються нагадати владі, що Марія Варфоломеєва вже рік у полоні «ЛНР»
Автори:
Сьогодні, 9 січня, виповнився рік, як українська журналістка Марія Варфоломеєва була затримана бойовиками «ЛНР» за сфабрикованим звинуваченням у корегуванні вогню. Журналісти Луганщини просять уповноваженого Президента України звернути увагу на факт перебування у полоні журналістки, яка виконувала на окупованій терористами територій свій професійний обов’язок. Як відомо, умови обміну Марії Варфоломеєвої, запропоновані сепаратистами, СБУ вважає «неприйнятними».

Луганська регіональна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ) звернулася до уповноваженого Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, народного депутата VIII скликання Ірині Геращенко з проханням звернути увагу на факт перебування у полоні журналістки Марії Варфоломєєвої, йдеться у повідомленні організації у Facebook.

«9 січня буде вже рік, як у полоні терористів так званої "ЛНР" знаходиться журналістка Марія Варфоломеєва. Саме 9 січня 2015 року Марія перестала виходити на зв’язок. Вона була звинувачена у "шпигунстві" лише за те, що вона робила фотозйомку будівель Луганська. За її особистими фотографіями в соцмережі члени терористичної організації зробили висновки, що вона є активним членом організації "Правий сектор". Марію звинуватили в коректуванні артилерійського вогню під час обстрілу Луганська 27 січня, який нібито призвів до загибелі жителів міста. Правда, той факт, що дівчину затримали 9 січня, за два з половиною тижні до артобстрілу, схоже, нікого не бентежив. Як і те, що снаряди реактивної системи залпового вогню прилетіли з боку тилу бойовиків», - повідомляють луганські журналісти.

Вони стверджують, що Марія Варфоломеєва дійсно робила сюжети для центральних українських ЗМІ про становище в окупованому Луганську.

«У зв’язку із тим, що керівництво так званої "ЛНР" вирішило звільнити солдатів ВСУ, що перебувають у полоні, журналісти просять владу звернути увагу на те, що Марія Варфоломеєва досі перебуває у полоні», - зазначають журналісти Луганщини.

Нагадаємо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

На початку червня 2015 року українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

18 липня 2015 року в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні, заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву у форматі «один на один». У відповідь речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої.

Тим часом волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що бойовики хочуть обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Телекритики» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але російська сторона висуває неприйнятні умови.

У грудні 2015 року перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко заявив, що Спілка не залишає спроб її звільнити і шукає офіційні та неофіційні канали для вирішення її долі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: скрін відео групи "Патріот"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду