На виборах у Святогірську справжньому журналісту не давали працювати, а псевдожурналістам не заважали
На виборах у Святогірську справжньому журналісту не давали працювати, а псевдожурналістам не заважали
Про це повідомляє сайт Комітету виборців України (КВУ) з посиланням на журналіста видання «Точка опори» Дениса Миронова.
На ДВК №141238 (вул. Шкільна, 57) у журналіста видання «Точка опори» відібрали телефон з відеокамерою, на який він намагався зафіксувати можливе вкидання бюлетенів. Коли він почав вести відеозапис, невідомий з посвідченням видання «Лиманская сторона» силою відібрав пристрій.
Представники поліції, які були присутні на дільниці, проявили бездіяльність. Журналіст видання «Точка опори» змушений був звернутися до правоохоронців за номером 102. На дільницю прибула група оперативного реагування, під наглядом якої телефон повернули власнику. Постраждалий журналіст подав заяву до поліції.
Пізніше члени ДВК №141238 після закриття виборчої дільниці проголосували за видалення з приміщення журналіста видання «Точка опори» Дениса Миронова. Постанову про це рішення йому надати відмовилися та викликали поліцію. Коли на дільницю прибули представники правоохоронних органів, вони не представились та не пред'явили документів на прохання журналіста, після чого вивели його з приміщення без постанови.
На іншій ДВК №141239 (вул. Островського, 54) стався інцидент за участю осіб, які мали при собі посвідченнями журналістів видання «Наше слово». Коли до приміщення дільниці повернулись члени комісії, які здійснювали процедуру голосування за місцем перебування, кілька псевдо-журналістів обступили скриньки для голосування, аби зашкодити іншим спостерігачам стежити за процесом. КВУ нагадує, що відповідно до пункту 6 частини 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори», в приміщенні виборчої дільниці мають право бути присутніми представники засобів масової інформації у кількості, що не перевищує двох осіб від одного ЗМІ.
27 грудня у Святогірську на Донеччині пройшли повторні місцеві вибори. Рішення провести повторне голосування було прийняте після того, як вибори місцевих депутатів, які відбулися 28 жовтня, були визнані недійсними через численні порушення.