Луганська регіональна організація НСЖУ зосередить увагу на правовій допомозі журналістам

Луганська регіональна організація НСЖУ зосередить увагу на правовій допомозі журналістам

12:30,
21 Грудня 2015
1002

Луганська регіональна організація НСЖУ зосередить увагу на правовій допомозі журналістам

12:30,
21 Грудня 2015
1002
Луганська регіональна організація НСЖУ зосередить увагу на правовій допомозі журналістам
Луганська регіональна організація НСЖУ зосередить увагу на правовій допомозі журналістам
Автори:
Правовий, освітній та інформаційний напрямки будуть головними у роботі новоствореної Луганської регіональної організації Національної спілки журналістів України (НСЖУ). Про це ішлося під час пленуму правління Спілки, який одноголосно прийняв рішення підтримати роботу нового осередку, повідомляє прес-служба НСЖУ

Як поінформував перший секретар Спілки Сергій Томіленко, Луганська обласна організація НСЖУ зараз  не проводить жодної діяльності, оскільки керівництво залишилося на території окупованого сепаратистами Луганська. Водночас не можна говорити про необхідність ліквідації обласної організації, адже проявів сепаратизму з боку осередку не зафіксовано. Тож із ініціативи активу і колег-луганчан, було створено нову організацію Спілки – Луганську регіональну організацію НСЖУ.

Нагадаємо, на початку грудня в Севєродонецьку (Луганська область), що знаходиться на контрольованій українською владою території, було проведено установчі збори Луганської регіональної організації НСЖУ, де обрано її керівні органи.

За словами секретаря та головного юрисконсульта НСЖУ Тетяни Котюжинської, таке рішення – виправдане і необхідне. «Правління може утворювати і ліквідовувати місцеві осередки, – прокоментувала вона. – Зараз наша Донецька організація здійснила перереєстрацію в Маріуполі. Луганська цього не зробила. Питання  стоїть так, що мова іде про окремі райони, а не область в цілому, тому створення регіональної організації є можливим».

Дмитро Кліманов, активіст НСЖУ, колишній видавець газети «Теленеделя» із Стаханова (Луганська область), що втратив свій бізнес після окупації міста сепаратистами,  також зазначив, що створення об’єднавчої організації для луганчан зараз дуже актуально. «Наші колеги потребують такого профільного об`єднання», – наголосив він.

 «У зв’язку з подіями на території області, журналісти просто не знали, як себе поводити. Багато  колег виїхали в інші регіони, деякі ЗМІ закрилися. Ми розуміємо, що нам потрібен комунікативний центр, де можна було б спілкуватися і обмінюватися актуальною інформацією. Тому створення регіональної інформації та на базі неї прес-клубу дуже важливо для нас. Ми провели установчі збори, плануємо вивчити досвід регіональних організацій і досвід прес-клубів, у березні - провести низку прес-конференцій, а у квітні – інформаційну кампанію щодо популяризації нашої організації», – розповіла голова осередку Тетяна Вергун.

За її словами, основну увагу НСЖУ на Луганщині зосередить на трьох напрямках: правовому, освітньому та інформаційному. «Будемо шукати можливості для консультування з питань медіа-права, інформувати про навчальні заходи, щоб журналісти могли виїжджати на семінари», – зазначила вона.

Нагадаємо, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) повідомила у звіті у листопаді 2015 року, що діяльність журналістів на сході України обмежується як незаконними збройними угрупованнями, так і державними установами, які перешкоджають професійній діяльності працівників ЗМІ і піддають їхню інформацію цензурі. Крім того, непоодинокими є випадки нападу, побиття, незаконних арештів, тримання під вартою та навіть вбивства журналістів.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Установчі збори Луганської регіональної організації НСЖУ. Фото: Facebook Марини Животкової
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду