Правоохоронці прозвітували про розслідування злочинів щодо представників ЗМІ

Правоохоронці прозвітували про розслідування злочинів щодо представників ЗМІ

16:44,
23 Листопада 2015
1697

Правоохоронці прозвітували про розслідування злочинів щодо представників ЗМІ

16:44,
23 Листопада 2015
1697
Правоохоронці прозвітували про розслідування злочинів щодо представників ЗМІ
Правоохоронці прозвітували про розслідування злочинів щодо представників ЗМІ
Автори:
23 листопада, у Міжнародний день боротьби проти безкарності, в Адміністрації Президента відбулася нарада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні, на якій представники Міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури України прозвітували про стан розслідування кримінальних проваджень, відкритих щодо злочинів, скоєних проти журналістів.

Зокрема, представники МВС заявили, що передали до суду сім справ за статтею 171, одну за статтею 345-1 Кримінального кодексу України. ГПУ, окрім інших, передала до суду три справи за статтею 171 по побиттях під час Революції гідності (по одній з них уже винесено вирок).

Представники медійних громадських організацій наголосили на тому, що хотіли б почути більше про розслідування справ, пов’язаних з перешкоджанням журналістській діяльності і побиттями на Майдані у 2013-2014 рр., яких налічувалося понад 300. Також наполягали на підготовці окремих кейсів, які б стали прецедентними у справі захисту прав журналістів. Наприклад, справа про незаконне затримання Службою безпеки України знімальної групи програми журналістських розслідувань «Схеми» «Радіо Свободи», яка транслюється на телеканалі «UA: Перший». За словами громадських активістів, покарання за статтею 171 за злочини проти журналістів, мають стати щепленням від наступних правопорушень щодо представників ЗМІ.

У нараді взяли участь заступник глави АП Андрій Таранов, прес-секретар Президента України Святослав Цеголко, заступник голови національної поліції – начальник головного слідчого управління Олександр Вакуленко, заступник начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Департаменту нагляду у кримінальному провадженні ГПУ, директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко, перший секретар, в.о. голови Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк, головний юристконсульт НСЖУ та президент Асоціації медіаюристів України Тетяна Котюжинська, медіаексперт ГО «Телекритика» Світлана Остапа, редактор проекту «Доступ до правди» ГО «Центр UA» Леся Ганжа, заступник голови НМПУ, головний юристконсульт Олександр Тарасов та інші.

Також у нараді взяв участь помічник генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів Олівер Моні-Кьорл, який розповів присутнім історію заснування Міжнародного дня боротьби проти безкарності.

Учасники наради домовилися про порядок денний наступної зустрічі, яка має відбутися під кінець 2015 року, і на якій будуть підбиті підсумки з розслідуваннями порушень проти журналістів. Наприкінці всі присутні взяли участь у флешмобі, який проводить Міжнародна федерація журналістів для подолання безкарності злочинів, скоєних проти представників ЗМІ.

Після наради відбулася прес-конференція представників медійних організацій, репортаж із якої читайте на MediaSapiens згодом.

Нагадаємо, створити робочу групу, яка контролюватиме розслідування злочинів проти журналістів, до якої увійдуть представники медійних громадських організацій, Адміністрації Президента України і силових структур, домовилися 16 вересня, в день вшанування пам'яті Георгія Гонгадзе та інших загиблих українських журналістів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду