Журналістка «Херсонских вестей» заявила, що їх групі перешкоджав гендиректор ATR Ленур Іслямов

Журналістка «Херсонских вестей» заявила, що їх групі перешкоджав гендиректор ATR Ленур Іслямов

15:45,
23 Листопада 2015
3400

Журналістка «Херсонских вестей» заявила, що їх групі перешкоджав гендиректор ATR Ленур Іслямов

15:45,
23 Листопада 2015
3400
Журналістка «Херсонских вестей» заявила, що їх групі перешкоджав гендиректор ATR Ленур Іслямов
Журналістка «Херсонских вестей» заявила, що їх групі перешкоджав гендиректор ATR Ленур Іслямов
Автори:
Журналістка видання ««Херсонские вести» Лінда Метцгер заявила, що одним із активістів блокади Криму, який перешкоджав їх знімальній групі, був генеральний директор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов.

Про це йдеться в її статті у «Херсонских вестях».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що роботі медівників перешкоджали представники «Правого сектора», які беруть участь в акції «Блокада Криму».

Коли ми під'їхали до обваленої електроопори, учасники блокади одразу почали їм погрожувати й хамити.

«Після пред'явлення нами посвідчень, нам сказали розвертати машину і їхати в протилежну сторону. На запитання, ким є ці люди і на якій підставі вони перешкоджають роботі журналістів, чіткої відповіді не було. Вони повторювали, що знімати нам просто не можна. Коли вийшли з машини, щоб поговорити – веліли сідати в машину, операторові вимкнути камеру, погрожували розбити техніку», - розповіла пані Метцгер.

Потім до їх авто підійшла Варвара Черноіваненко, яка представилася прес-секретарем «Правого сектора» й повідомила, що знімати не можна.

«Наш колега намагався розібратися в ситуації, після чого підійшов худорлявий бородатий чоловік і почав його всіляко провокувати на конфлікт: з підвищених тонів він перейшов на мати та образи. Цей же чоловік спочатку почав показувати ніж, погрожуючи нашому колезі, а потім відвів його в поле на тет-а-тет», - зазначила журналістка.

Вона пішла за оператором й до них приєднався чоловік, який представився Ленуром Іслямовим.

«Спочатку запитав що ми хочемо, а після мого докладного роз'яснення про те, що нікого насильно знімати ми не будемо, він сказав "їдьте, або Вам перевернуть машину"», - заявила Лінда Метцгер.

За її словами, потім активісти почали розгойдувати автомобіль, на якому приїхали співробітники «Херсонских вестей».

«Коли мій колега стояв позаду машини і вже ні з ким не говорив, до нього ззаду підійшли двоє чоловіків, повалили на землю, а потім почали бити ногами. До побиття приєдналися інші активісти, яких разом було близько 10 осіб. Частина з них продовжували розгойдувати нашу машину, намагаючись привернути її. Коли я спробувала втрутитися в бійку, мене спочатку відштовхнули в бік, а потім, відкривши машину, грубо закинули на заднє сидіння. Теж саме вони зробили з попередньо побитим співробітником "ХВ"», - зазначила журналістка.

Після цього знімальна група «Херсонских вестей» поїхала звідти. За словами Лінди Метцгер, учасники блокади були так ворожо налаштовані до журналістів, бо були впевнені, що їх прислав батальйон «Херсон».

У коментарі Інституту масової інформації (ІМІ) пані Метцгер повідомила, що вона та оператор Олексій Ставицький вже написали заяву в міліцію про скоєння злочину за 171 статтею КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста).

Нагадаємо, 20 листопада у селищі Чаплинка Херсонської області в результаті вибуху, ймовірно, від протитанкових мін, були зруйновані дві залізобетонні опори та пошкоджені ще дві опори високовольтних ліній електропередач, якими йде електропостачання до Криму. Учасники громадської блокади Криму почали блокувати ремонт ліній електропередачі, аби припинилося електропостачання Криму. Між учасниками блокади і правоохоронними органами стався конфлікт. Виникла бійка.

21 листопада там під час виконання своїх професійних обов’язків постраждала кореспондентка кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілова. Як повідомили на своїх сторінках у Facebook заступник гендиректора ATR Айдер Муждабаєв і шеф-редактор ATR Осман Пашаєв, журналістку вдарили прикладом у живіт українські спецпризначенці під час штурму Чаплинки. МВС відкрило провадження за цим фактом за 171 статтею ККУ. У Національній поліції в Херсонській області повідомили, що «вирішується питання щодо порушення кримінального провадження за перешкоджання учасниками мітингу діяльності журналістів сайту «Херсонские вести»».

Нагадаємо, 2 листопада представники ФСБ РФ обшукали помешкання бізнесмена Ленура Іслямова - громадянина Росії, який живе на материковій Україні та який є одним з ініціаторів блокади Криму, а також його родичів та колишніх колег.  Згодом стало відомо, що російська Федеральна служба безпеки порушила кримінальну справу. Пан Іслямов заявляв, що попри весь тиск телеканал блокада продовжуватиметься, а ATR організовуватиме на адміністративному кордоні з Кримом. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду