У день виборів для одного з житомирських видань на дільницях працювало понад 200 журналістів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У день виборів для одного з житомирських видань на дільницях працювало понад 200 журналістів
Про це повідомляє місцеве інтернет-видання Житомир.info.
За словами голови ДВК Антоніни Маєвської, загалом на їхній дільниці зареєструвалося більше 13 журналістів, проте більшість із них представляли маловідомі ЗМІ, а печатки на їхніх посвідченнях не відповідали назві ЗМІ.
«У нас є дуже багато спостерігачів, які мають посвідчення позаштатних журналістів. Наприклад, газета «20 хвилин», на посвідченні має стояти печатка газети «20 хвилин»? Стоїть печатка приватного підприємця якогось там Іванова. Є такі газети, що я не чула. «Преса точки опори», показав мужчина, нічого до нього не маю, позаштатний журналіст міста Житомир, печатка стоїть якогось приватного підприємця. «Голос громади Полісся» - теж позаштатний журналіст, на печатці стоїть якийсь Іванов Петро Петрович, приватний підприємець, журналіст ВО «Свобода». Прошу їх, шановні, принесіть мені, щоб ваше посвідчення відповідало назві, яку ви представляєте сьогодні, газета «Патріот Плюс» - вони показали, газета «20 хвилин» - те ж саме, позаштатний кореспондент, але печатка стоїть також приватного підприємця, і «Перший житомирський інформаційний портал» - все нормально, у людини все відповідає. І «Патріот плюс» викликали Сербіна, який, як я розумію, минулого разу був кандидатом на мера. Вони його викликали і він мені знову тиче своє посвідчення, я кажу, що при всій повазі, має бути не більше двох представників від одного видання». Що я порушую? Що я неправильно роблю, скажіть мені?», - розповідає голова ДВК №181347 Антоніна Маєвська.
Голова міськвиборчкому Тамара Яремчук розповідає, у цих журналістів посвідчення надруковані на принтері і стоять печатки приватних підприємств.
Засновник газети «Патріот Плюс» Сергій Сербін, який також перебував на дільниці, розповів, що у день виборів на дільницях Житомира працювало понад 200 штатних і позаштатних журналістів від його видання, їхнє редакційне завдання - спостерігати за ходом виборчого процесу. Пан Сербін також розповів про своє бачення конфлікту:
«Подзвонили мої журналісти, сказали, що у глави ДВК є питання про те, що не збігається назва газети і печатка. Я приїхав з усіма документами, які підтверджують, що я є засновником газети, попросив зареєструвати, на що мені відмовили, оскільки я є вже третім представником. Але я попросив зареєструвати, щоб вести відеозйомку і спілкуватися по суті претензій. Після розмови виявилося, що до моїх журналістам ніяких претензій немає, друк і назва газети збігаються і на цьому інцидент був вичерпаний», - говорить Сергій Сербін.
Виявити, з’ясувати та зафіксувати, чи був факт порушення виборчого законодавства на дільницю приїхав наряд поліції, викликаний головою ДВК.