Комітет свободи слова заслухає ще один звіт ГПУ та СБУ про напад на журналістів «Радіо Свобода»

Комітет свободи слова заслухає ще один звіт ГПУ та СБУ про напад на журналістів «Радіо Свобода»

19:23,
4 Листопада 2015
1658

Комітет свободи слова заслухає ще один звіт ГПУ та СБУ про напад на журналістів «Радіо Свобода»

19:23,
4 Листопада 2015
1658
Комітет свободи слова заслухає ще один звіт ГПУ та СБУ про напад на журналістів «Радіо Свобода»
Комітет свободи слова заслухає ще один звіт ГПУ та СБУ про напад на журналістів «Радіо Свобода»
Автори:
Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 4 листопада заслухав звіт представників Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України щодо затримання працівниками СБУ 2 жовтня 2015 року знімальної групи програми антикорупційних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях».

Оскільки слідство триває, то вирішили через три тижні заслухати черговий звіт ГПУ та СБУ по цій справі. Рішення про заслуховування першого звіту було ухвалено Комітетом 7 жовтня.

Як повідомили представники ГПУ - військовий прокурор Центрального регіону України Григорій Рябенко та його заступник Андрій Шошура, за фактом перешкоджання співробітниками СБУ законній професійній діяльності журналістів програми «Схеми» військовою прокуратурою Київського гарнізону 12 жовтня 2015 року розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частини 1 статті 171 Кримінального кодексу України. За їхніми словами, наразі слідчим та процесуальним керівником вживаються заходи щодо швидкого, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення. Зазначене кримінальне провадження взято на контроль ГПУ.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що інтерес до цієї справи не повинен вщухати. «Буде погано, якщо винні не будуть покарані. Хотілося б встановити, чи було порушено 171 статтю ККУ, і якщо так, то треба, щоб покарання не затягувалося. Бо тут є всі ознаки того, що ця інформація становить суспільний інтерес. А для нашого комітету захист прав журналістів і свобода слова – це ключові питання. Ми не будемо аналізувати цю справу. СБУ має якнайшвидше з’ясувати всі моменти і прийняти законне рішення в розумні строки. Думаю, що три тижні – це розумні строки», – сказала вона, додавши, що члени Комітету чекають звіту через три тижні.

Член фракції «Опозиційний блок» Юрій Павленко поцікавився у представників СБУ, чи не став сюжет «Схем» про використання працівниками СБУ дорогих автомобілів підставою для службового розслідування. «Ви не цікавилися, звідки у них гроші на такі дорогі автомобілі?», – запитав він. З відповіді представника СБУ стало зрозуміло, що службове розслідування з такого питання не проводиться.

Натомість представники СБУ продовжували наполягати, що через вихід сюжету програми «Схеми» в ефір було розкрито декількох оперативних працівників. На що керівник відділу розслідувань «Радіо Свобода» Катерина Горчинська і журналіст Михайло Ткач заявили, що протягом двох тижнів робили все можливе, щоб СБУ їм повідомили, хто з фігурантів сюжету є оперативниками, щоб заретушувати їхні обличчя. Але СБУ відгукнулося тільки за три години до виходу сюжету в ефір, коли вже технічно це зробити було неможливо. «Крім того, один з т. зв. оперативників спокійно виставляє свої фото з АТО у Facebook», – зауважив Михайло Ткач. Це уточнення викликало хвилю сміху в присутніх на засіданні Комітету.

Нагадаємо, 2 жовтня співробітники Служби безпеки України затримали в Києві під час виконання професійних обов’язків знімальну групу спільного проекту «Радіо Свобода» і «UA:Першого» «Схеми. Корупція в деталях» – журналіста Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича – та пошкодили знімальну техніку.

Згодом співробітники СБУ відпустили журналістів програми «Схеми», а голова СБУ Василь Грицак пообіцяв провести службове розслідування.

Військова прокуратура Київського гарнізону відкрила кримінальне провадження щодо інциденту за перешкоджання законній роботі журналістів.

15 жовтня, за кілька годин до ефіру «Схем», СБУ намагалася завадити виходу програми, яка розслідує корупцію в лавах самого СБУ.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду