Журналісту «Точки опори» перешкоджали в тернопільському виборчкомі – міліція відкрила провадження
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Журналісту «Точки опори» перешкоджали в тернопільському виборчкомі – міліція відкрила провадження
Про це повідомляє сайт «Опори».
Журналіст розповів, що побачив, як технічний працівник Тарасюк заніс пачку без будь-яких написів на ній, яка була обгорнута в папір коричневого кольору, яким запаковують виборчу документацію. Він поставив її на стіл, де засідає міська виборча комісія.
«На моє питання, що в цій пачці, які документи, мені не дали відповіді. Потім технічний працівник переніс цю пачку в іншу частину приміщення, яку члени Тернопільської міської виборчої комісії називають технічною, хоча в Законі України “Про місцеві вибори” немає жодної згадки про таке приміщення. Я почав здійснювати відеозйомку, до мене в цей момент підійшов заступник голови Тернопільської міської виборчої комісії Душак Андрій Володимирович, який знаходився в так званому “технічному приміщенні”, і своїм тілом заважав мені здійснювати відеозйомку та штовхав мене. Потім до мене підійшов член Тернопільської міської виборчої комісії Василик М.В. і, сильно вхопивши за ліву руку, відштовхнув мене, вслід також висловлювався словами, які ображаю честь і гідність», - розповів Ігор Процик.
Журналіст «Точки опори» викликав міліцію, а потім зайшов у приміщення виборчої комісії, в якій уже з’явився голова Тернопільської міської виборчої комісії В.П. Дрозда, який готував рішення про позбавлення журналіста права перебувати в приміщенні комісії.
На запитання пана Процика, як він перешкоджав роботі ТВК, він не отримав конкретної відповіді. Комісія ухвалила рішення про позбавлення його права перебувати в приміщенні.
«На прохання видати мені витяг із рішення про позбавлення мене права перебувати на засіданні, щоб оскаржити дане рішення, мені відмовили. Згодом я залишив приміщення, щоб дати відповідні пояснення представникам правоохоронних органів, які прибули на місце події», - додав журналіст.
Спостерігачі громадянської мережі «Опора» в Тернопільській області повідомили, що будуть тримати на контролі розслідування правоохоронними органами у цій справі.
Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області 28 жовтня повідомив, що журналіст поскаржився про нанесення тілесних ушкоджень телефоном.
«На момент виникнення конфлікту правоохоронці перебували за межами приміщення, оскільки не мають права без дозволу бути присутніми під час засідання ТВК чи підрахунку голосів. Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце виклику, опитала свідків. Останні заявили, що журналіст заважав працювати комісії і постійно втручався в її дії. Після кількох попереджень члени ТВК проголосували за те, щоб представник "четвертої влади" покинув приміщення. Останній відмовився і член виборчої комісії взяв його за ліву руку та спробував вивести із приміщення ТВК», - зазначили в міліції.
УМВС України в Тернопільській області також повідомили, що Ігор Процик звернувся до травмпункту за допомогою зі скаргою на забій плеча, його не госпіталізовували.
Правоохоронці внесли подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 статті 126 Кримінального кодексу України (умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень).
Нагадаємо, що в день місцевих виборів 25 жовтня було зафіксовано п’ять перешкоджань журналістам.
Зокрема, у місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигнали журналістку інтернет-видання «Буг». У місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження.
У Вінниці на виборчій дільниці сталася сутичка між журналісткою інтернет-видання Vlasno.info та невідомими особами, під час якої в журналістки відібрали техніку, яку згодом повернули.
У Луцьку спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів не пускали на вечірнє засідання дільничної виборчої комісії № 071075. Вони звернулися до міліції, яка проводить перевірку.
У Дніпропетровську Бабушкінська районна виборча комісія заборонила журналісту видання «Дніпроград» бути присутнім на засідання комісії після закриття виборчих дільниць. Комісія послалася на те, що він мав зареєструватися до початку засідання, хоча журналісти не мають реєструватися.
Водночас у Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори». А на дільниці Чернігівщини були виявлені псевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».
Крім того, в нiч з 24 на 25 жовтня сайти трьох телевізійних груп України – StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group – зазнали кібератаки. Внаслiдок цих дій більшість сайтів не працювала, а ІТ-інфраструктура деяких телеканалів була паралізована. На даний момент більшість функціоналу сайтів відновлена, проте частину відеофайлів втрачено.
24-26 жовтня Незалежна медіа-профспілка України провела 38 юридичних консультацій журналістів телефоном і 9 персональних. Медійники запитували, як висвітлювати в новинах порушення у «день тиші», які права мають журналісти під час підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.