У Вінниці в журналістки на виборчій дільниці відібрали техніку, але згодом повернули
У Вінниці в журналістки на виборчій дільниці відібрали техніку, але згодом повернули
Як повідомляє Vlasno.info, журналістка приїхала знімати репортаж на дільницю, на якій спостерігачі вдень помітили кілька порушень і надали фотознімки, коли в одній кабінці перебували двоє людей.
Також журналісти помітили, що скриньки для бюлетенів опломбовані лише з одного боку. А печатки прикріплено скотчем. Голова комісії запевнив: у законі не зазначено, скільки саме має бути пломб, а скотч для того, щоб печатки міцніше трималися.
За повідомленням Vlasno.info, на дільниці було чимало кандидатів від різних партій, а представники однієї з політичних сил звернули увагу на односторонні печатки і викликали міліцію, з вимогою зафіксувати порушення.
Поки журналістка знімала все, що відбувається на дільниці, один з чоловіків, які були поряд, виштовхав її на вулицю та відібрав техніку. Мотивував це тим, що він не хоче, аби його знімали, хоча журналістка вказує, що саме його не знімала.
За повідомленням Vlasno.info, чоловік згодом заявив, що камеру йому віддали добровільно і вимагав видалити всі записи.
«Міліція, яка чергувала на дільниці, жодним чином не відреагувала. Навпаки, журналістку з усіма відповідними документами звинуватили у провокації та порадили дочекатися опергрупи», - пише Vlasno.info.
Зрештою, чоловік повернув техніку техніку журналістці. «Міліціянти, до яких журналістка звернулася з проханням написати заяву, від цієї ідеї її переконливо відмовили: “Вам же повернули техніку, то що ви хочете?”», - цитує видання слова представників міліції.
Натомість т.в.о. начальника УМВС у Вінницькій області Сергій Кримчук на прес-конференції 25 жовтня повідомив, що міліція перевіряє інформацію щодо перешкоджанню діяльності журналіста під час конфлікту, що виник на виборчій дільниці.
За його словами, на дільниці виник конфлікт між кандидатом від однієї з політсил, який прийшов разом із журналістом, та головою виборчої комісії з приводу начебто неправильно опломбованих урн для голосування. Голова комісії звернулась до правоохоронців з заявою про перешкоджання діяльності виборчої комісії. «Виїхала слідчо-оперативна група міліції, конфлікт був усунений, і виборча комісія продовжила працювати», - повідомив пан Кримчук.
Нагадаємо, що 25 жовтня в місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигнали журналістку інтернет-видання «Буг», а в місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження.
25 жовтня в Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори».
На дільниці Чернігівщини були виявлені псевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».
Громадянська мережа «Опора» зафіксувала 1129 випадків порушень на місцевих виборах 2015. Їх усі вона позначила на інтерактивній мапі.