YouTube кидає новий виклик телебаченню
Можливо, незабаром причин дивитись традиційне телебачення стане ще менше. Корпорація Google має намір інвестувати до 100 мільйонів доларів США у створення та закупівлю оригінального відеоконтенту для сервісу YouTube, сподіваючись посилити свої позиції на ринку послуг онлайн-телебачення, повідомляє The Guardian.
Компанія веде переговори з голлівудськими кіностудіями та виробниками онлайн-відео, а також готується до радикального оновлення сайту YouTube, запланованого вже 2011 року. На сайті буде запущено двадцять нових тематичних відеоканалів, від культури до спорту. Таким чином, теперішні пріоритети ютьюба, згідно з якими увага в першу чергу приділялась відеоконтентові, створеного користувачами, а не професійними виробниками, зміняться. Ютьюб став третім за популярністю сайтом світу саме завдяки аматорському контенту, а слоганом компанії є Broadcast Yourself (транслюй сам себе).
Утім, у Google намагаються уникнути зайвої «революційності» запропонованих змін. «Вони відбуватимуться поступово й поволі», - йдеться в офіційній заяві компанії. Змінюючи ютьюб, власники сервісу весь час стежитимуть за тим, аби новації справді підвищували якість послуги та припадали до смаку користувачам.
Ютьюб співпрацює з виробниками телевізійного продукту, такими як Бі-бі-сі, ще з 2007 року, і останнім часом експерименти з повноформатними телепрограмами активізувались. Етапним рішенням було скасування десятихвилинного обмеження тривалості роликів, після чого на сайт почали викладати цілі фільми та шоу. Компанія намагається залучити до співпраці фахівців ринку онлайн-телебачення, наприклад, компанію Next New Networks, що створила низку справжніх відеохітів, і затримати відвідувачів на сайті на триваліший час, таким чином підвищуючи його рекламну ефективність.
Google придбав YouTube 2006 року за 1,6 мільярда доларів. Торік сервіс заробив понад 500 мільйонів. В Америці його головним конкурентом є Hulu, суто американський сайт (не намагайтесь подивитись, якщо ви не в Америці), що надає платні послуги відео на замовлення, демонструючи переважно фільми та телешоу.
«Медіаграмотність»