Думка: Хочете, щоб вас читали на планшетах? Роздавайте планшети!

00:00,
14 Квітня 2011
1323

Думка: Хочете, щоб вас читали на планшетах? Роздавайте планшети!

00:00,
14 Квітня 2011
1323
Думка: Хочете, щоб вас читали на планшетах? Роздавайте планшети!
Видавці можуть узяти за взірець стратегію Amazon, що продає свій планшет-читалку Kindle зі знижкою, надолужуючи за рахунок контенту.

Найбільший інтернет-супермаркет у світі Amazon 3-го травня розпочне продаж планшетів-читалок Kindle за зниженою ціною – 114 доларів США. Раніше фірмова амазонівська читалка з виходом в інтернет коштувала понад 300 доларів. За дешевизну доведеться платити, переглядаючи рекламу – спеціальні банери та рекламний скринсейвер. Якщо ідея спрацює, видавці, що сподіваються відродити свій бізнес за рахунок версій для планшетів, матимуть ще один перспективний спосіб нарощування своєї аудиторії, пише Деймон Кісоу на сайті Poynter.org.

 

Попри те, що смартфони та планшети дуже популярні та добре продаються, особливо в розвинених країнах, поки що ціна є головним бар’єром, що не дозволяє цим портативним пристроям стати масовими. Так, купивши смартфон за 200 доларів і сплачуючи 70-80 доларів на місяць за зв’язок, людина не завжди може дозволити собі витратити 455 доларів на річну передплату додатку The New York Times, наприклад.

 

Amazon, заробляючи на продажах контенту, зацікавлений у тому, щоб Kindle – пристрій, пристосований до читання специфічних амазонівських форматів, - був у якомога більшої кількості споживачів, які завантажуватимуть на нього книжки, журнали та музику. Згідно з дослідженням 2009 року, собівартість Kindle 2 становила 189 доларів, тоді як продавались ці пристрої за 359 – із урахуванням усіх податків та витрат, імовірно, така ціна була збитковою. Одначе Amazon надолужує втрачене за рахунок розширення аудиторії свого контенту.

 

Можливо, видавці візьмуть цю стратегію (та й, зрештою, давню стратегію мобільних операторів – телефон зі знижкою за умови контрактного підключення) за взірець і почнуть субсидувати дешеві планшети та смартфони за умови, що їхні покупці передплачуватимуть їхні додатки? Такі спроби вже робилися – 2009 року газети The New York Times, Boston Globe та Washington Post пропонували той-таки Kindle із знижкою за умови довготермінової передплати. Одначе повторно акція не проводилась – у редакції The New York Times експеримент назвали «маленьким тестом».

 

Аналогічним експериментам із iPad заважатиме, по-перше, досить висока ціна (500-700 доларів), по-друге, специфічне ставлення Apple, виробника цього пристрою, до будь-яких знижок. Корпорація має сувору цінову політику й забороняє навіть рітейлерам продавати айфони, айподи й айпеди зі знижками. До того ж, вона, як відомо, претендує на всю особисту інформацію передплатників.

 

Одначе Apple – не єдиний виробник планшетів: незабаром обіцяє з’явитись чимало пристроїв, що працюють під ґуґлівською операційною системою Android, що змагатимуться за ринок. Наприклад, Motorola Xoom могла б претендувати на участь у партнерській програмі з видавцями. Ці пристрої дешевші за iPad, і видавці, роблячи знижку в 50-100 доларів в обмін на передплату, могли б отримати за ці гроші нового споживача (разом із його особистою інформацією, дуже цікавою їм у маркетинговому плані), а споживач – планшет зі знижкою.

 

Хоча хтозна, чи справді він потрібен споживачеві? Видавнича компанія Bonnier, дослідивши вподобання своїх споживачів, зробила висновок, що газети їх задовільняють, і вони зовсім не потребують планшетів на заміну паперовій пресі. Відтак, розробляючи стратегію свого iPad-видання News+, думала не про те, як замінити споживачам газети, а про те, як доповнити їх.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду