Видавець Forbes не вірить у paywall та мобільні додатки
Платний доступ до онлайн-контенту друкованих та інтернет-видань залишається експериментом. Хоча подекуди він функціонує вже досить давно, оцінка його ефективності залишається цілком залежною від «місця сидіння»: ті, хто покладає свої сподівання на paywall, наголошують на 100 тисячах передплатників, яких удалося зібрати сайтові The New York Times за перший місяць платного доступу, а ті, кому ця модель несимпатична чи невигідна, воліють звертати увагу на зниження аудиторії сайту (а отже, й онлайн-реклами) на чверть за цей самий період.
Голова правління корпорації Forbes Media Стів Форбс (на фото) належить до другої категорії. «Навіть якщо ви встановили дуже успішний paywall, ваші прибутки від нього не наблизяться від тих, які може дати реклама, - каже він сайтові paidContent. – Залучення ширшої аудиторії дає вам більші можливостей для того, щоб пропонувати її, або її частини, рекламодавцям. Це дозволяє бути гнучкішими. Навіть у давні часи панування друкованих ЗМІ більшість видань заробляли переважно на рекламі, а не на передплаті».
Матеріали Forbes залишаються безкоштовними в онлайні. Днями медіагрупа запустила друковану версію журналу для Європи. Під час прес-конференції комерційний директор корпорації Кевін Ґенцель сказав: «Ми віримо в модель, що покладається передусім на рекламу. А отже, для нас є важливою кількість відвідувачів. Ми вважаємо, що необмежений доступ усіх читачів до читання й коментування всіх наших матеріалів є обов’язковим для того, щоб досягти аудиторії, цікавої нашим рекламодавцям». Ці слова підкріплені цифрами – виручка від онлайн-реклами Forbes Media становить більше половини загальної й переважає виручку від паперових видань.
Керівництво Forbes Media так само скептично ставиться до айфоново-айпедової лихоманки, що охопила друковані видання. «Спершу ми думали взагалі цим не займатись, - каже Ґенцель. – Деякі дослідження свідчать, що додатки для iPhone найчастіше використовуються лише раз, для ознайомлення. Ми вирішили, що, якщо запускати додатки, то такі, якими читачі користуватимуться часто й довго». Forbes розважив, які теми найбільше цікавлять його читачів, і запустив безкоштовний порадник для інвестора, спонсорований компанією Credit Suisse, а також додаток «400 найбагатших американців». Що ж до сайту, то, на думку генерального директора корпорації Майка Перліса, Forbes.com має чудовий вигляд на айпеді й запуску окремої айпед-версії не потребує.