Думка: Facebook діє як суверенна держава

00:00,
25 Травня 2011
1372

Думка: Facebook діє як суверенна держава

00:00,
25 Травня 2011
1372
Думка: Facebook діє як суверенна держава
  Із «населенням» у понад шістсот мільйонів і капіталізацією, що перевищує бюджет багатьох країн, соціальна мережа стає впливовим гравцем на міжнародній арені. 

 

Учора в Парижі французький президент Ніколя Саркозі на конференції eG8 зустрічався із суперзірками ІТ-індустрії, пише Адам Кларк Естес у The Atlantic Wire. Серед них Ерік Шмідт із Google та Марк Цукерберґ із Facebook. Дводенна зустріч передувала саміту великої вісімки, що розпочався 25 травня у Нормандії. Саркозі посів жорстку позицію, закликаючи уряди провідних держав світу інтенсивніше регулювати інтернет. «Не дозволяйте революції, яку ви розпочали, стати загрозою загальнолюдському праву на недоторканність приватного життя», - сказав він учасникам конференції. (Детальніше про перебіг зустрічі читайте завтра на MediaSapiens).

 

Facebook передбачила це вже давно. Протягом останніх кількох місяців компанія з Пало Альто формувала команду відділу глобальної політики, учасники якої будуть «послами» Facebook за кордоном. «Це розумна інвестиція для нас, оскільки ми хочемо побудувати кращі відносини з регуляторами та можновладцями у Європі та всьому світі, - сказала прес-секретар компанії Дербі Фрост. – Важливо, що ми матимемо представництво, а отже, люди зможуть виходити на прямий зв’язок із Facebook».

 

Це представництво буде всесвітнім, одначе головні зусилля зосереджені у Європі та Середньому Сході. Добираючи представників, компанія надає перевагу людям, що розуміються на галузевих законах своєї країни, мають доступ до найвищих посадовців і досвід присутності в медіа, - бажано і на радіо, і на телебаченні, - та, звісно ж, «вірять у Фейсбук». Ці «дипломати» справді необхідні компанії, адже понад 70% із більш ніж 600 мільйонів користувачів соціальної мережі мешкають поза Сполученими Штатами.

 

Функція цих речників-консулів, що представлятимуть Фейсбук у країнах світу, демонструє глибоку зацікавленість компанії у тому, щоб порозумітись із урядами найвпливовіших держав світу. Так само бурхлива діяльність мережі із налагодження співпраці з журналістами свідчить про те, яку важливу роль відіграють у її майбутньому засоби масової інформації. Фейсбук стає головним джерелом трафіку для інформаційних інтернет-видань, тож мережа може зажадати від онлайн-ЗМІ запровадження розрахунків за контент і послуги фейсбуківськими кредитами – її внутрішньою валютою. Ця модель уже застосовується для оплати ігор на фейсбуку. Хоча компанія відкидає будь-які припущення щодо намірів брати гроші за трафік, людина, що відповідає за журналістських напрямок у Facebook, зізналась, що розрахунок кредитами – «цікава ідея».

 

Фейсбук діє доволі агресивно. Ця компанія активно опікується розслідуванням проблеми з приватністю в мережі, яке провадить американський Сенат, і замовляє джинсу для дискредитації конкурентів. Зрозуміло, що уряди та медіа різних країн можуть зажадати, аби її апетити трошки притлумили за допомогою державної регуляції, перешкоджаючи гаданому прагненню Марка Цукерберґа збудувати Всесвітню Соціальну Мережу. Й Цукерберґ готовий йти на компроміс – задобрювати пресу, співпрацювати з правоохоронними органами, підлаштовуватись під цензурні правила та вимоги авторитарних режимів, як це має статися в Китаї.

 

Власна валюта, власний дипломатичний корпус, база користувачів, що за кількістю поступається населенню лише двох країн світу (Китаю та Індії)… Фейсбук міг би бути великою суверенною країною. Власне, він уже є віртуальною державою, що веде власну політику. Залишається сісти на космічний корабель та відлетіти на іншу планету. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду