Аудіозаписи кобзарів і лірників початку ХХ століття оцифрували та розмістили у Вікіпедії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Аудіозаписи кобзарів і лірників початку ХХ століття оцифрували та розмістили у Вікіпедії
Разом із записами кобзарів оцифрували також голоси Філарета Колесси та, ймовірно, Лесі Українки. Аудіозаписи були зроблені за допомогою фонографа у 1904—1910 роках. Вони стали результатом спільної праці Філарета Колесси, Лесі Українки, Климента Квітки, Опанаса Сластьона та Олександра Бородая задля збереження кобзарського мистества.
Проект здійснила ГО «Вікімедіа Україна», а профінансував Фонд Вікімедіа. Оцифрування і обробку матеріалу здійснили спеціалісти Інституту проблем реєстарції інформації Національної академії наук України.
ГО «Вікімедіа Україна» зауважує, що під час прослуховування аудіоколекції слід враховувати особливості технологій початку ХХ століття. Фонограф – це перший у світі засіб для фіксації та відтворення аудіосигналу. Його можливості були дуже обмеженими, а записи з тих часів збереглися неоднаково добре. Оскільки у деяких файлах рівень шуму є вищим, ніж на інших, на сторінці у Вікісховищі їх позначили різними кольорами.
Аудіоколекцію можна прослухати тут.
Всі записи надаються на умовах ліцензії Creative Commons (аналогічних до сусільного надбання), а отже їх можна вільно копіювати.