П’ять речей, яких маркетологи мають навчитися у журналістів

00:00,
25 Червня 2011
2279

П’ять речей, яких маркетологи мають навчитися у журналістів

00:00,
25 Червня 2011
2279
П’ять речей, яких маркетологи мають навчитися у журналістів
Що таке правило трьох секунд?  

Маркетинг та журналістику часто протиставляють одне одному. В той же час, не секрет, що багато журналістів у тяжкі для преси часи (а вони останнім часом весь час - тяжкі), обирають саме маркетинг в якості сфери, де можна реалізувати власні професійні навички.

 

На Заході такі трансформації також не рідкість. Джесіка Малнік, дипломована журналістка, менше року тому змінила ньюзрум на офіс маркетолога і з'ясувала, що є сотні речей, яким маркетологи можуть навчитися саме у журналістів. У власному блозі вона виклала своє бачення того, чому фахівці маркетингу мають мислити як журналісти.

 

1. Пошук правди

 

Мета журналіста - бути об'єктивним та шукати правду, щоб потім донести її до читача. Це має стати правилом і для маркетолога. Донедавна вважалося, що у маркетингу головне - це «продати» свій товар чи послугу, розкрутити їх, поширити меседж про них, і все має бути викладено у максимально позитивному світлі, часом незважаючи на реальний стан речей.

 

Поширення соціальних медіа міняє ситуацію, і говорити правду стає вигідно. Інший шлях означає постійну загрозу маркетингового «кошмару», коли клієнти самі почнуть поширювати правдиву інформацію всіма соціальними каналами. Подумайте про це.

 

2. Розкажіть історію

 

Гарна історія стає кульмінацією праці не тільки журналіста, але і маркетолога. Отже, що таке гарна історія? Гарна історія повчає, інформує або розважає читача. Її має бути цікаво читати. Вона має початок, середину і закінчення.

 

Отже наступним разом, коли працюватимете над новим проектом, застосуйте ці принципи. Ви будете здивовані тим, наскільки більш організованими та креативними стануть ваші зусилля.  

 

3. Знайдіть свій власний голос

 

Кожний журналіст має свій власний стиль письма чи унікальний голос. До цього всі звикли. Той самий підхід має застосовуватися і до світу брендів.

 

Чи має ваш бренд унікальний голос? Чи змінюється він? Чи може звучить він штучно і неприродно? Кожний маркетолог має ставити собі ці запитання і шукати на них відповіді.

 

4. Знайте свою аудиторію

 

Журналісти зазвичай знають хоча б щось про свою аудиторію. Тяжко працювати у порожнечу, коли не знаєш хто тебе читає чи слухає. Більше того, успіх приходить до тих журналістів, які стають «експертами» з тих спільнот, для яких працюють.

 

Скільки разів журналіст чує запитання редактора: «Чому люди мають це читати?». Якщо на це немає швидкої та чіткої відповіді - історія помирає ще до народження.

 

Цим самим мають керуватися і маркетологи. В ідеальному сценарії кожна кампанія, кожна ініціатива має розпочинатися з наради, де обговорюють аудиторію, її інтерес. Серед маркетологів ще багато таких, які дуже далекі від інтересів аудиторії брендів, для яких працюють.

 

Отже коли маркетолога питають: «Хто, до біса, має звернути на це увагу?», він має відповісти швидко і переконливо. Бо він знає не тільки на кого, але і для кого працює.

 

5. Правило трьох секунд

 

Ні, тут йдеться не про те, що швидко підняли, а отже воно не вважається таким, що впало.

 

В часи коли домінує онлайн, люди вирішують чи залишаються вони на новому сайті протягом перших трьох секунд. Заголовок - це ключовий інструмент для того, щоб успішно пройти 3-секундний тест і не дати клієнту піти.

 

Журналісти часом витрачають години, щоб зробити заголовок, який «працює». Ефективний заголовок має бути коротким, чітким та таким, що змушує діяти.

 

Маркетолог має вчитися у журналіста, як писати заголовки. І досягти успіху в цій справі можна лише постійною практикою. Маркетолог має написати дуже багато заголовків, перш ніж почне щось виходити. Журналісти це дуже добре знають.

Сергій Рачинський

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
dixo.ixogroup.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду