Руперт Мердок: слова як гроші
Популярні видання на фоні останніх подій продовжують аналізувати постать Руперта Мердока, історію його становлення та етику ведення бізнесу. Преса дивиться на Мердока як завгодно: прагматично, іронічно, часом гротескно – але незмінно відзначає його талант робити свою справу. Тобто перетворювати слова у гроші.
Vanity Fair нещодавно опублікував видуману обкладинку New York Post. Редакція намагалася уявити, як газета висвітлювала б скандал навколо супер-бізнесмена, якби Мердок не був її власником.
Фото: Slon.ru
Газета «Ведомости» написала коротку історію життя та формування особистості видавця, який «у студентстві перехворів соціалізмом», ставлячи у власній кімнаті на почесному місці бюст Леніна, та «спускав гроші на карти і видавав підпільну газету».
«Бізнесмен живе своєю імперією, навіть у вихідні не злізає з телефону, обговорюючи з редакторами останні події. Йому 80 років, його зовнішній вигляд відповідає його рокам. Але він хоче все знати і буквально полює на новини, розповідають його співробітники, і сам постійно ділиться ними зі своїми газетами. Один із співробітників назвав його «ходячим елітним інформаційним сервісом». Сам Мердок, втім, стверджує, що у останні декілька років перестав заглиблюватися у деталі життя своїх таблоїдів, йому більш цікава солідна журналістика The Wall Street Journal», – пише видання.
Фото ScrapeTV
Навіть вороги бізнесмену визнають його вплив і талант. «Мердок, мабуть, найуспішніший власник та управляючий медіа в історіі», – написав нещодавно в колонці Financial Time давній конкурент Мердока, колишній голова ради директорів Telegraph Group Конрад Блек.