Андрій Лошак написав свою першу редакційну колонку для Esquire, у якій закликав читачів до діяльного оптимізму

00:00,
1 Листопада 2011
1291

Андрій Лошак написав свою першу редакційну колонку для Esquire, у якій закликав читачів до діяльного оптимізму

00:00,
1 Листопада 2011
1291
Андрій Лошак написав свою першу редакційну колонку для Esquire, у якій закликав читачів до діяльного оптимізму
Андрій Лошак написав свою першу редакційну колонку для Esquire, у якій розмірковував на тему хвороби суспільства «конспірологією» і побажав удачі Філіпу Бахтіну.

Свою першу колонку новий редакційний директор Esquire Андрій Лошак  назвав «Конспіративна етика» та присвятив темі хвороби суспільства тотальними підозрами, «конспірологією» і тенденції в усьому бачити негатив.

«У реальному світі хвороба називається «конспірологією». Люди, що нею страждають, заперечують вільну волю. Немає помислів – є наміри,  немає щирих намірів – є таємний розрахунок, немає вчинків – є кукловоди. Змінити нічого неможливо – ну не будьте дітьми – все вже за нас вирішили», – пише Лошак.

Нинішній редакційний директор розповідає, що «уражені конспірологією» не вірять у те, що  Філіп Бахтін пішов з журналу за власним бажанням, справді будувати дитячий табір – а не через якісь інтриги у медіасвіті. Бахтін зізнається, що у його житті останнім часом сталося багато змін, зокрема, він почав палити, чого раніше ніколи не робив – і зміни Бахтіну подобаються. «Однак уражена конспірологією людина певно подумала б: «Ага, почав палити. Значить нервує. Щось тут не так...», – іронізує Лошак.

Свої роздуми Андрій Лошак завершує безумовно оптимістичним акордом, наводячи у якості прикладу діяльної небайдужості вчинок Бахтіна: «Пелевін писав, що конспірологія – релігія атеїстів. Я би взяв ширше: конспірологія – релігія циніків, які втратили будь-яку віру взагалі. Її протилежність – довіра. Це такий будівельний матеріал, який допомагає різним людям об’єднуватися, ставати силою і добиватися мирним шляхом змін. Ганді називав цей шлях сатьяграха – «наполегливість в істині». Можливу відповідь підказує Філіп Бахтін. Залишити до біса журналістську кар’єру і розпочати будувати дитячі табори – на мій погляд, відмінний спосіб ненасильницької зміни реальності. Досить бурчати і в усьому вбачати лайно – давайте творити і подавати приклад! Удачі тобі, Бахтос!».

Повний текст колонки Андрій Лошака – Esquire

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Андрій Лошак / Сноб
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду