Голова мобільних сервісів YouTube Андрій Доронічев розповів про розвиток мобільних продуктів компанії
Голова мобільних сервісів YouTube Андрій Доронічев розповів про розвиток мобільних продуктів компанії
Про соціальну журналістику. У Росії найпопулярніша тема − це соціальна журналістика. Мобільний YouTube використовується в Росії соціально активними людьми, які виявляються в самому центрі подій і готові про це розповісти.
Про Google. В Google роблять цікаві речі, і не обовʼязково із розрахунком заробити всі гроші світу.
Про розвиток мобільних продуктів YouTube. YouTube Mobile розпочався у 2007 році − у нас була веб-сторінка з ТОП-100 відео для мобільного телефону. Зараз мобільні продукти генерують близько 15% трафіку YouTube, і ми отримуємо близько 600 млн. переглядів на день з мобільних пристроїв.
Якщо подивитися на динаміку, за 2011 рік сумарний обсяг мобільного трафіку YouTube у всьому світі збільшився у три рази, а в Росії − у пʼять разів.
Про ринок планшетів. Планшети використовуються за двома фундаментально різними сценаріями − під час руху і вдома. Всі сервіси, включно із YouTube Mobile, намагаються зʼясувати, як користувачі сприймають планшет − як великий мобільний телефон або як легкий компʼютер.
Ми намагаємося дивитися на планшети з обох боків. На планшетах [на базі Android і IOS − MS] доступні спеціальні програми YouTube, заточені під сенсорний екран. Також є мобільний веб-сайт, а ще користувач може відкрити звичайний сайт YouTube у мобільному браузері.
Про інновації. Буквально минулого тижня ми запустили мобільний додаток YouTube Remote [віддалене управління − MS], доступний поки для Android-пристроїв. Remote дозволяє шукати домашні connected-пристрої − телевізори або ПК − і підключати до них мобільний, після чого запускати і керувати переглядом відеороликів на великому екрані.
Однак на відміну від технологічної «звʼязки», коли телевізор стає просто великим екраном для мобільного пристрою, тут екрани діють окремо один від одного. Можна з мобільного запустити на великий екран один відеоролик і почати шукати інший. Можна втрьох або вчотирьох підключитися до одного екрану з різних мобільних пристроїв і додавати відео до плейлисту для спільного перегляду.
Повний текст інтервʼю з Андрієм Доронічевим − Digit.ru